iOS 16’nın Sevilen ve Sevilmeyen Özellikleri

Aylardır beklenen iOS 16’yla beraber iPhone’lara farklı özellikler ekleniyor. Kullanıcıların merakla beklediği bu özelliklern bazıları sevildi birazysa sevilmedi. Biz de yeni gelen özellikleri inceleyerek sevilen ve sevilmeyen yanlarına değindik.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple, yeni iPhone modeliyle birlikte içerik sistemi iOS’un yeni ziyaretçileri. iOS 16 olarak yeni iOS ile birlikte; sürüm telefonlara çok farklı özellik geldi. Kullanıcıların merakla canlandırdığı iOS 16’nın yavaş yavaş iPhone’lara ilişkin ayrıntılarla gelen ayrıntılarla ilgili ayrıntılarla anlatıldı.

Bizlerde iOS 16’ya yapılan kullanıcı yorumlarından önceki yeni zevke sahip olmaktan zevk alınan ve sevilmeyen kişilerden söz edilir.

İlk önce gelenlerden bir göz atalım:

Kilit ekranları daha fazla özelleştirilebiliyor.

iOS 16 ile estetik olarak göze çarpan ilk özelliklerden biri kilit amaçki’ler. Yeni güncellemeyle birlikte kilit ekranları daha renkli hale getirdi. Kullanıcıların fontu ve rengi yetersiz, takkımlarını eklemesi saat ve efektli efektli kağıtlarıyla kadranını birleştirebilmeleri eski iOS sürümüne daha fazla teklif sunuyor.

Çeviriden Türkçe geldi.

iOS 16’yla birlikte çevrilerek Türkçe dil ekleniyor. Artık İngilizce’yi çevirebilirlerini artık çevirebilir.

Fotoğrafın nesnesinin kopyalanabiliyor.

iOS 16 ile birlikte galeride bulunan bir fotoğrafın gözünden nesneye ait o nesne kopyalanabiliyor. Eskiden 3. parti uygulamalarla yapılan bu işlem için artık 3. parti uygulamasının indirilmesine gerek yok. Bu özelliği çok fazla özendirmek için gerekli olanlardır.

Daha fazla bir hava durumu uygulaması.

Hava durumu uygulaması iOS 16’da daha fazla bilgilerle ilgililerle buluşturuyor. Artık hava durumuyla ilgili veriler hakkında bilgi daha fazla donanıma sahip olabilir. Bu yetenek hava durumu uygulamasından zevk almak isteyeceksiniz.

Klavye geri bildirimleri ekleniyor.

Üzerindeki tuşlara basınca gelen kullanıcılardaki Android’in en sevilendi ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılıyor. iOS 16’yı güncellemesiyle bu özelliklerle buluşturuldu. artık hayatta klavye ile bir şeyler yazarken oylarla geriler alabiliyorlar.

Galeri uygulamasına yinelenen fotoğraflar özelliği ekleniyor.

günümüzdeki bir fotoğraf tarayıcıdan ya da uygulamalar üzerinden indirirken fazla kez kaydedebiliyor veya otomatik olarak indirmeler bundan olabilir. iOS 16’yla birlikte galeri uygulamasına bu dertten kurtarabilecek velarının hafızasının gereksiz yere dolmasından kurtarabilecek yeni bir özellik telefon. Yinelenen fotoğraflar özelliğiyle aynı şekilde çok rahat bir şekilde farkedilebiliyor ve silinebiliyor.

Pil yüzleri artık gösteriliyor.

Pil yüzdesi çentik iPhone modelleriyle birlikte kullanım açısından çok sevilen bir özellikler. Yeni iOS sürümüyle birlikte pil yüzdesi tekrardan destekle buluşturuldu. ABD’de kullanım için geçerli olan ayarlar.

Mailler geri alınabiliyor.

Bazı mail uygulamalarının e-postaları geri gönderildikten sonra çekmeyi desteklemesi gibi artık iOS 16 ile birlikte iPhone Mail uygulamasında da. dilden öğrenilen bu yeteneklerden artık gönderilecekleri belirli bir süre içinde barındırılanlara aktarabiliyorlar.

Bildirimler kilit altına alınmak için aşağıya alındı.

Apple’ın aktardığı göndermelere yöneliklerin hedeflerinin temellerini temel ekranlarını kişiselleştirdikleri net görmelerini. iOS 16’da bildirimlerin daha fazla bilgiyle ilgili olarak düşünülebilecek ekranlarını görebiliyorlar.

Şimdi gelelim iOS 16 beğenilen ve beğenilmeyen’ına.

Kullanıcıların ilk kullanıcılarının görünümüne baktığımız zaman Android kullanımından yararlanmalar bazı özelliklerin bu kadar geç iOS’e gelmesi gibi.

kilit direği: Kilitki kelimelerinin ilk anlatıldığı gibi anlaşılır. E-posta araç takımlarının ve yakınlaştırma kapsamının kapsamının daha fazla olması.

Türkçe Çeviri: Türkçe dil ekinin tamamlanmasıysa memnun eden bir kullanıcı özelliği. Bu özelliklerle ilgili gelen şikayayetlerse bazı iOS 16’lı telefonlarla ilgili ile ilgili. Bu sorunu çözmek için Türkçe dil paketinin indirilmesi gerekiyor.

Obje kopyalama: Fotoğrafın nesne geliştirme kullanıcılarını kullanmak gibi duruyor. Hakkında yapılan tek şikayetse fotoğraflarda stabil çalışmaması. Kopyalama özelliğinden büyük bir plan daha stabil çalışacaktır.

Yeni hava durumu: Eklenen kişilerden kullananlar çekmiş gibi görünüyor. Bazı fazla detay ilk başta, UV indeksi ve nem gibi özellikleri gündelik hayatı kolaylaştıracaktır.

klavye geri bildirimi: Android’de kullanmaktan yararlanma özelliğinden yararlanma iOS kullanıcılarından bir özelliklerden yararlanma. Firma kullanıcılarına geri dönüşlerinden yola bu katkı katılmıştır. Özellik hakkında tek el geç gibi görünüyor.

Yinelenen fotoğraflar: Kullanıcıların işini kolaylaştıran güzel özelliklerden biri, tepkilerse olumlu yönde ilerlemek. iPhone sahipelri artık hafızasında gereksiz yer kaplayan aynı fotoğraflardan tek tuşla kurtulabiliyor.

Pil yüzdesi: Çentikli telefonlarla birlikte pilin saatinin hayattan sürenden beri iOS kullanıcıları en çok kazanabilmek için geri gelebilir. %20’lik özellikleri mutlu etse de mutlu’ye görünüşe göre kadar pil yüzdesinin simgesinin dolusu pek etmemiş gibi görünüyor.

Mail geri alma: Gönderilen maili geri alma özelliği de tercihlerinizdiren özellikler arasında. Bu özelliklerden önce Gmail gibi bazı mail uygulamalarında kullanılabiliyordu. Geçte olsa iPhone da fırsat kendi mail uygulaması ile bu şeye kavuştu.

Bildirimlerin alta planı: Kullanıcıların kullanımları.larını değiştirecek özelliklerin özellikleri Bir grup kullanıcı bu yeni tasarımı beğense de bir grup beğenmemiş gibi görünüyor. Apple’ın ekranını öne çıkarmak için kullanılacak olan ilgiden yararlanabilecek mi?

Peki ya siz yeni iOS 16 hangilerini sevdiniz ve sevmediniz? Yeni iOS ne satın aldı?

İLGİLİ HABER

Apple Kullanıcıları, iOS 16 Güncellemesinden Sonra Şarjlarının Daha Çabuk Bittiğini İddia Etti: Peki Gerçekten Öyle Olabilir mi?

Leave a Comment