iPhone 14 Çin sokaklarında işportaya düştü: Sokaklarda satıyorlar

Apple’ın büyük gürültü koparan iPhone 14 serisi telefonları bugün satılıyor. Cupertinolu işletmesi yeni yıl olduğu gibi bu yıl da modelleyicilerden büyük ilgi seyir. Hal böyle olunca karaborsacılar da hemen mesaiye başladı.

Çin’e ilgi çekmek çekici noktalara bakın. Yayınlanan görüntü iPhone 14’le dolu dolu bavulla kaldırımda oturan genç bir adam oynuyor. Fotoğrafın Shenzhen’deki resmi elma deposu dükkanının yakınına çekildiğini belirtelim.

Fazladan para için yol kenarına tezgah kuran satıcılarının bavulunda en az 30 adet iPhone 14 var. Söz konusu özetler 35 bin dolar (Çin’de 1.150 dolardan başlıyor). aynı zamanda bavulda sadece profesyonel modellerinin yer aldığı yerler.

yüksek ücret talep ediliyor

Çinli karaborsacılar tüm stokların ilk resmi bir şekilde tükendiği yakına yakın yerler tercih ediyor ve perakende satış fiyatlarının çok üzerinde kaçıra satıyorlar. Resmi satış ofislerinin olması da gözdedir kolaylaştırmış zaten.

Şu anda Çin’de 1 TB taşıma sahibi iPhone 14 Pro Maks için talep edilen ekstra ücret 600 öğrenci kadar çıkıyor. Vurguncular, 128 GB’lık temel versiyon için ise daha insaflı davranarak 200 dolar fazla para. Resmi Apple Store’ların bu iş modeli nedeniyle deyim yerindeyse yağmalanması Çin sokaklarında neşeli bir şekilde yürütülüyor.

Yorum Yaz


Paylaşabone ol
Google Haberler Abone Ol Butonu
Bu haber, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
Belirli zaman (çevrim dışı safra) okuyabilirsiniz:

DH Android indir
DH iOS indir

Leave a Comment