iPhone 14’ün algılama özelliği gerçek kazada test edildi

YouTuberlar akıllı telefonları çizip bükerek geceyi test ederler. Ancak bu kez farklı bir deneme ile karşı karşıyayız TechRax isimli YouTube kanalı Apple’ın iPhone 14 serisi akıllı telefonlarında yer alan Trafik Kazası Algılama özelliğini gerçek bir kaza tertipleyerek test etti.

YouTuber, algılayıcın işe yarayıp yaramadığını uzaktan kumanda sistemi ile tesisat bir Mercury sedan araç üzerinde denendi. Yayınlanan video iPhone 14 Pro’nun koli bandıyla sürücü koltuğunun başlığına bantlanmış görüyoruz. ayrıca söz konusu test güvenliğin geçerliliği gözetlenerek sık sık yazılır.

sonuç başarılı

Gerçekleştirilen kaza senaryosunun ardından iPhone 14 Pro’daki kaza algılama özelliği etkili bir özellik. akıllı telefonun saldırısının ardından yüksek sesle uyarı veriyor ve otomatik olarak acil yardım hattını arıyor. Tabi bunu önce öncesinde kullanıcıya aramayı yapmak için 10 saniye süre belirtelim.

Apple’ın iPhone 14 serisi akıllı telefonları 256G‘ye kadar G’den ölçümlerini algılayabilen yeni çift çekirdekli ivmeölçer ve yeni yüksek dinamik aralıklı jiroskop sayesinde ciddi trafik kazalarını gözünden sahip. Kullanıcının farkına varmadığı veya iPhone’una ulaşamadığında acil çağrı merkezini otomatik olarak arayabilir.

Yorum Yaz


Paylaşabone ol
Google Haberler Abone Ol Butonu
Bu haber, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
Belirli zaman (çevrim dışı safra) okuyabilirsiniz:

DH Android indir
DH iOS indir

Leave a Comment