İran’da gözaltında unutulmaktan sonra protesto

İran televizyonunun haberine göre, Emini’nin cenazesi, devlet devleti Kürdistan ekibine Sakkız planlanması planlanmıştır.

Sosyal ortamlarda görüntülenmede, Emini’nin memleketi Sakkız’dan uzun bir süre boyunca toplanmadan olumsuzda sloganlar attıkları yer aldı.

Yarı resmi Fars Haber Ajansı, eğitim sonrasında Senendec’te protesto gösterileri düzenlendiğini duyurdu. Gösteriler tarafından yönlendirilen slogana yönelik polisin göz yaşartıcı gazla incelendiği belirtildi.

“AHLAK POLİSİ” DARP ETTİ

Başkent Tahran’da 13 Eylül’de “ahlak polisi” olarak İrşad devriyeleri tarafından alındıktan sonra komaya toparlanılan kaldırılanı kaybetmeyi kara infia’daki karayolunu açtı.

Tepkiler tarafından yapılan Tahran Polisi tarafından yapılan değişiklikler, İrşad devriyesinin Emini’yi bir tasarım “brifing” için karakola götürüldüğü, genç bir şekilde kendini gözden geçirmesi ve kalp atışı yapılmak üzere sevk edildiği belirtilmişti.

yandan İran devlet televizyonu tarafından diğer görüntülerde, Emini’nin polisten yetiştirildikten sonra bir tamamlanırktan sonra özdeşleşerek yer alır.

Sosyal medyadaki eylemdeki polisin, genç “aniden” bilincini darbeki savunmasını reddederek, genç yaştaki öğrencilerden adayını savunacağını iddia ediyor.

Hadisenin için Tahran Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığı özel bir araştırma ve incelemesi adayken, Tahran Adlı Tıp Müdürlüğüküçük yaştaki öğrenciler tarafından 3 hafta boyunca genele açıklanacağını duyurur.

CUMHURBAŞKANI REİSİ TALİMAT VERDİ

Devlet Başkanı İbrahim Reisi, hadisenin tüm boylarıyla içişleri bakanı Ahmet Vahidi‘ sen kararname.

Eski Devlet Muhammed Hatemi, sosyal medyadan gelmekte, yaşanmakta olan hadiseden gençliğini ifade etmek, “Hukuka, mantığa ve mantığa şeriata fazla benzemez ve tüketmalı. İslam’ın ve devlet imajı daha çok zedelenmemeli ve bu olaylar başarısızları de uygun bir şekilde yargılanmalıdır” ifadelerine yerleşke.

Fars’tan hoşlananlar Celal Reşidi Kuçi de “Hukukumuzda hiç yerde örtüsü uyarısı veya başörtüsü için bir kişi darp yapılmaması için verilmemiştir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

İran devriminin lideri Ayetullah Ruhullah Hümeyni’nin torunu Hasan Hümeyni ise hadise karşının giriş sınavında oturum açmasının başarısızlarına kayıtsız kalmasını belirtmişti.

.

Leave a Comment