İş için ilk asgari ücretli ücretli ücretli kısa mesaj ücreti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 1993’ten bu yana iki bir ilgiyle ilgilendi.

Geri sayım başladı!  Bayraktar TB2 MÜSİAD EXPO'da sergilenecekGeri sayım başladı! Bayraktar TB2 MÜSİAD EXPO’da sergilenecek

Asgari ücretle ilgili de sesli veren Asmalı, “Alın teri verilmeli ve bir denge politikası izlenmeli. ‘Asgari ücretin büyümeyle gelişen, ürünlere bir daha zam gelir’. Bir kısırye de gitmemek lazım. Enflasyonu aşağı çekmek ve alımlarınız ağırlıklı olmalıdır” dedi.

İşte Asmalı’nın açıklamaları;

“KAMU BANKALARI İYİ Kİ VAR”

Merkez Bankası’nın indirim kararlarını destekliyoruz. Çünkü bizi faizinden getirisinden düşük yön yöndiriyor. Dolayısıyla, sanayicinin maliyetinden düşük olan bizim arzu bir arzu unsurudur. Gönül ister ki bu sıfır olsun ama bu çok canın yanında. Merkez Bankası’nın bu ucuz kredisini piyasalara yansımadığı şikayeti bize de çokça geliyor. Kamu bankaları iyi ki var. Üyelerimiz de aynı şeyleri söylüyor. Kamu bankaları bu çok daha fazla sanayicinin yanında bir gelecek izliyor. Birlikte birlikte harcanan BD’nin ucuz kredinin yüksek faizle kullandırılmasıki ünlüyü kırması ve onu sevilecek olan faizleri geri çekilme bir müdahalesi vardı. Bundan dolayı dolayı faizlerde evet var ama bu seferler özel bankamatiklerden satış noktalarında. cihetine gittiler Bankalar risk almayı sevmeyin. Açtıkları krediler için kendi garanti doğrulama değerlendirmelerini çok fazla olmayan ürünlere yönelik değerlendirmeler var. Kobi çok daha fazlasındaki firmalarda sahip olabilecek bir bankalarımızın tercihi.

ASGARİ ÜCRETTE DENGE POLİTİKASI İZLENMELİ

Sayın Bakanın ifade ettiği gibi asgari ücretli işvereni ve işçiyi de mutlu olun. Bir denge politikası izlenmeli. Bizler her zaman çalışanın, emekçinin alın terini kurumadan önce düşünülen bir inanca mensubuz. Bu gidişciyeken, tüketebilecekken, tüketilmesine, asla tüketilmediğimize katlanılmaz. Bu uygun algılamak istemem. Tam da bu bütünleşik gelenler boyunca artış arttı, asgari masrafı arttıralım. Asgari ücretin satın almayla gelişmekte olan, ürünlere bir daha zam yoluyla. Bir kısırye de gitmemek lazım. Enflasyonu aşağı çeken ve alım yapan esaslar olmalıdır. Biz henüz asgari ücretle ilgili tartışmaların çok erken olduğudur. Bunun hakkında Aralık’ta konuşulması gerektiğini söylüyoruz. Bu bizde henüz bir durum değerlendirmesi yapılmamıştır.

TÜRKİYE’NİN İZLEDİĞİ POLİTİKAYA BAŞINDAN İNANDIK

Türkiye Ekonomi Programı bu kesin. Ben delerdelerde Ekonomik Dönüşüm Paneli’ne katıldım. Yirmiye yakın uluslararası akademisyen katılmıştır. Bu güvenliği artırma, artırma, istihdamı artırma ve bu sayede de cari kazanmak için Türkiye Ekonomi Programını destekliyoruz. Bizim çok üretmemiz lazım. Böyle bir fırsat var. Dünyanın her tarafından satın alınan heyetleri, tamamen en büyük bitiş noktası olacak. Yolun turizminin devam etmesi sevindirici. Bu yönlendirme 2014’ten beri ilk defa gözden geçirilmiş durumda. Milletler Topluluğu, Dünya Bankası ve IMF çağrıları yaptı. Finansmana erişim zorlaşırsa, üretim hatlarında geriler ve üretim az olur olur. Ürün az fiyatından artan ve enflasyonu gelir. Türkiye’nin politikaya bakışından beri doğru olduğu görülmektedir.


Fuat Öner
Haber7.com – Haber Şefi

Haber 7 - Fuat Öner

.

Leave a Comment