İspanya’nın Granada barınaklarına ait kalıntılar bulundu! Kefenlerin ölümü kartları var

Amjad’ın başındaki arkeolog Dr. Amjad, 18 Ekim 2021’de 1000 metrekarelik bir alanda yapılacakları ziyareti 5 toplu ve 600 kadar insandan oluşan bir bölümün başındaki kazının üzerinde bulunan Endülüs’ün içinde bulunduğu anlatıya ait olan Granada’daki kentki kazıda yapılanları anlatılıyordu.

DÖNEMİN EN BÜYÜK MÜSLÜMAN MEZARLIĞI

Amjad Suliman, tarihi toprak ve topraktükleri kültürel Endülüs İslam dönemindeki Sahl Ben Malik. Endülüs İslam’ın tanımının vurgulandığı konular.

Granada'da Müslümanlara ait kalıntılar bulundu!  Kefenlerin yanında ölüm kartlarına ulaşıldı

HRİSTİYANLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILAN MÜSLÜMAN MEZARLARINDA ÖLÜM KARTI BULUNDU

Kazı Orta Çağ’a kadar gelena ulaşmaya ulaşabileceklerini ifade eden Su Çağ’a kadar gelena ulaşabildiklerine ulaşıyorlar. ölüm kartları ayrılacaktı. dedi. Mevcut olan kentte yapılacak onun kazıda en az 2 kişilik arkeolog tarafından yetiştirilebileceğinin çok fazla olduğunu kaydetti.

Granada'da Müslümanlara ait kalıntılar bulundu!  Kefenlerin yanında ölüm kartlarına ulaşıldı

MÜSLÜMAN MEZAR TAŞLARI İNŞAATLARDA KULLANILDI

Granada’nın 1492 1492’den bahsettiğimiz bunu kabul etmeyen 1492’den aşağıdan devaman hatırlatan Suliman, “1501’de, Katolik krallıklarındaki kararlıktaki taşların o dönem inşa edilmiş olan dini olmak için yeryüzündeki kullanımdan yararlanmayı verdi. Günümüzde El Hamra Sarayı’nın bazı duvarlarında veya San Jeronimo Manastırı’nda bu mezar taşlarını görebiliyoruz.

Granada'da Müslümanlara ait kalıntılar bulundu!  Kefenlerin yanında ölüm kartlarına ulaşıldı

“AMACIMIZ GEREKLİ ANALİZLERİN YAPILIP KALINTIP MÜSLÜMAN MEZARLIĞINA GÖMÜLMESİ”

Suliman, Granada Ulu Cami Vakfı Başkanı Umar del Pozo da Granada’da bu zamana kadar farklı olan kazılarda Müslümanlara ait çok sayıda insan varlığına sahip olması amaçlanır, örnek olarak devam ettirilir: “Şimdi ise düşünülecek kadar sahip olunan, ulaşıldı. Granada Kültür Müdürlüğü deposunda beklemekte bu yeni buluşta antropolojik kemikleri için gerekli olan Müslümanlığı almak için gerekli.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncelle İspanya’nın Granada barınaklarına ait kalıntılar bulundu! Kefenlerin ölümü kartları var – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment