İstanbul Maratonu’nda benim geleceğim… Dilek Hanım sen arkamdan koşacaksın – Güncel

Dünya Atletizm Birliği “Dünyanın içinde koşulan tek maratonu” unvanını ve Dünya Atletizm Birliği tarafından “Elite Label” kategoride seferlerinde maraton, 44. kez.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte start ettiğini eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Can Kaftancıoğlu, belediye düan, İBB meclis üyeleri ve belediye başkanları çaldı.
İstanbul Maratonu’nun startını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. İmamoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin güzel insanlarıa, İstanbul’un güzel insanlarıa 44. maratonumuz hayırlı olsun. Bu sene başka bir şey daha yapıyoruz, hep birlikteliğimizin 100. Yolculuğu yapıyoruz” dedi.

Halk koşusu startını önce öncesinde İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bir efsaneye göre bir savaş sonrası bir ulak, tasarlanmayı planlamak için yaratmak için koşmuş Artık bu sevincin anlamı başka bir yere evrildi. İkiyi kucaklamak için ne için yürüyoruz için koşuyoruz, sevgi için çalışıyoruz, kucaklamak için koşuyoruz, adalet için gidiyoruz, dünyayı güzellikleri için yürüyoruz, onunla bu güzel anıyı paylaşan bütün dostlarımıza, herkese, Türkiye Cumhuriyeti’nin güzela, İstanbul ‘un güzel insanlarına 44. maratonumuz hayırlı olsun. Bu sene başka bir şey daha yapıyoruz. Hep birlikteliğimizin 100. Koşuyoruz. On İstanbulluylayla koşarak belki de bu yıl maratonunun rekorunu hep birlikte kıracağız. çevremi sevgiyle kucaklıyorum.”

Koşu Koşu Ekrem İmamoğlu, eşi Dil İmamoğlu’na “Dilek, senin peşinden koştum. Artık peşimden koşacaksın” dedi.

Organizasyon, 42,195 kilometrelik maraton, 42 kilometrelik paten yarışı, 15 kilometrelik koşu ve 8 kilometrelik halk koşusu işde satışlarda. Organizasyona toplam 60 bin kişinin üye kaydı yaptırdı.44. İstanbul Maratonu’nu ucuz Kenyalı atlet Robert Kipkemboiparkur rekoru kırarak kazandı.

42.195 kilometrelik parkuru 2 saat 20 dakika 23 saniyelik bakışıyla 16. tamamlamak için Mert Girmalegesse, Türk sporcular arasında zirvede yer aldı.

Organizasyonu 2 saat 23 dakika 54 saniyelik süreyle 19. bitiren Yusuf Önal Türk atletleri arasında ikinciliği, 2 saat 26 dakika 14 saniye ile 21. basamakta yer alan Üzeyir Söylemez ise ikinci sırada yer aldı.

Maratonu 2 saat 57 saniyelik görüntüsüyle 8. dakikayı geçecek Rumeysa Coşkun, Türk sporcular arasında en iyi derecenin sahibi oldu. Organizasyonu 3 saat 8 dakika 10 saniyelik derecesiyle 9. basamakta bitiren Zuhal Kaya, Türk atletleri arasında ikinci, 3 36 dakika 13 saniyelik süreyle 19. olan Burcu Teberik de burada yer aldı.

15 KİLOMETREDE 5 TÜRK SPORCU DERECEYE GİRDİ

Organizasyonda 15 kilometre yarışını 46 dakikadaki 11 saniyelik derecesiyle Rus atlet Rinas Akhmadeev birinci oldu. Türk atletlerinden Mahdi Elzadeh 51 dakika 22 saniyelik derecesiyle ikinci, Deniz Aydoğan da 52 dakika 52 saniyeyle devam etti.
Kadınlarda ise Aslı Şerife Sertçe 1 saat 2 dakika 25 saniye yarışıyla ilk sırada bitirdi. Burcu Aktaş 1 saat 2 dakika 59 saniyeyle ikinci, Ezgi Keskin 1 saat 3 dakika 33 saniyelik dereceyle oldu.

ÜNLÜ OYUNCU AZİZ ASLAN DA KATILDI

Güldür Güldür Aziz Aslan da maratonda koşan isimler arasında yer aldı. Aziz Aslan, maraton biçiminde bir fotoğraflı sosyal medya hesabından “Harika bir deneyim oldu. NKolay 44. İstanbul Maratonu 15km dereceniz 1:30:12” notuyla gruplandı.

odatv.com

Leave a Comment