İstanbul’da LGBTİ+ pazarlama miting: çığ gibi çığır açan Tepkiler

LGBTİ+ “Fatih’te Büyük Aile Buluşması” yönlendirme ile etkileşime yön verenler Fatih, Saraçhane Parkı‘nda toplandı.

Platformun çağrı videosunda “Dijital çağda tümlerimizi ve bunlara karşı bir virüs gibi saran LGBT propagandası ve günlerine katılalım… Çocuk, ailelerimizi ve geleceklerimizi korumak için büyük ailelerimizi ve geleceklerimizi korumak için” ifadeleri yer aldı.

Radyo ve Televizyon Üst kurulu internet sitesinde kamu spotu yayınladı. Mitinge çok iyi gerici eğitimleri ile cemaat ve tarikatlar destek verdi.

Mitingde sarıklı ve cübbeli kişiler, “Böyle saçmalık olmaz, biz neden dinlemeye mi?“. bakıyorsunuz.

Kitle düzenlemesinin ardından Beyazıt meydanına yürüdü. Burada okunan manifestonun ardından etkinlik tamamlandı.

Sosyal medyada tepki gösterenler #NefretYürüyüşüne Hayır etiketiyle paylaşımda bulundu.

Mitingde ayrıca, Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı Meltem Ayvalı, TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, Tuğçe Kazaz gibi isimleri açıklama yaptı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

LGBTi+ fuarları siyasi partilerden sanatçılara, demokratik kitle örgütünden yurttaş kadar çok sayıda çok sayıda mesaj geldi.

Sanatçı Aylin Aslım, “Çocuklara yönelik değiller, çocuklarınız. Çocukları öldürmeyin. Her gününü sevdirmeyiniz, kullanmayınız. Esasen inandığınız bir ilkeniz yok ve bunu siz dahil herkes biliyor“dedi.

Mabel Matiz, “LGBTİ+ spotu seyir ve söz konusu kamuyla herkesle LGBTİ+’larla seyrediyorum. Uygar bir bu tür bir ürün yeri doldurulamaz ve üretilebilir bir suçtur” ifadelerine yer verdi.

Aleyna Tilki”LGBTİ+ grubu yürüyüşe ne dersiniz? Toplumda yoksunuz ayrımcılığın bir karması mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın içinde doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç..“dedi.

TTB İnsan Hakları Topluluğu tarafından yapılan paylaşımda, “Toplumun bir kesimini ötekileştiren,nefret açıklamalı eylemle ilgili kamusinn sessizliği ve kamuda aşırı büyütmekte olanlar ile barışı tehdit ediyor. LGBTİ+hakları hakları insanlardır. LGBTİ+lar ne yanlıştır ne yalnızdır” denildi.

Leave a Comment