İstanbul’da LGBTİ+ sergileyen: Nefret tepkine yağdı!

Okuldaki gerici eğitimleri ile cemaat ve tarikatların destek verdiği LGBTİ+ miting İstanbul’daki Saraçhane Meydanı’nda gündemde. Mitinge partilerden sanatçılara kadar çok sayıda çok sayıda model geldi. SOL Parti, “Nefret anlatımını, ayırt ediciliği kendine özgü kimlik edinmiş gericilere dur. LGBTİ+ Hakları insan haklarıdır” dedi. Müzisyen Mabel Matiz, “böyle bir yerde bulunmaz ve suçtur” kullanım amaçlı.

İstanbul'da LGBTİ+ sergileyen: Nefret tepkine yağdı!
Fotoğraf: Twitter

Abone Ol

Google Haberleri

Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne Bağlı Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu tarafından düzenleme ‘Büyük Aile Buluşması’ adlı LGBTİ+ görüşme, bugün İstanbul’daki Saraçhane Meydanı’nda konuşuldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) internet kurulu kamu spotu olarak tercih edeceği gerici eğitimler ile cemaat ve tarikatlar destek verdi.

Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı Meltem Meltem, TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, Tuğçe Kazaz gibi açıklamalarını yaptı.

Mitingde sarıklı ve cübbeli kişiler, “Böyle saçmalık olmaz, biz buraya gitar dinlemeye mi başlayacak?” başlattığın mesajı istedin.

MİTİNGE TEPKİ YAĞDI

LGBTi+ fuarları siyasi partilerden sanatçılara, demokratik kitle örgütünden yurttaş kadar çok sayıda çok sayıda mesaj geldi.

SOL Parti, “Nefret anlatımını, ayırt ediciliği kendine özgü bayrakmış gericilere dur. LGBTİ+ Hakları hakları insandır” açıklamasını yaptı.

LGBTİ+ mitinge yönelik tepkiler şöyle:

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment