İstanbul’un ilk katlı otoparkı kapanıyor

Meydan projesindeki yıkılacak Karaköy’deki 46 okul dergisi, 24 Eylül tarihinden itibaren hizmet verecek.

İstanbul'un ilk katlı otoparkı kapanıyor

Meydan Projesi yıkılacak İstanbul’un Karaköy’deki ilk katlı otoparkı, 24 Eylül Cumartesi günü hizmete kapanacak.

İSPARK’ın internette yaptığı duyuruda, “İşletmesini, Karaköy Otoparkımızı İBB Meclisi ‘Kent Zemin Altı Otoparkı’ plan fiyatlarına 24 Eylül Cumartesi günü hizmetine son gönderilecek. 23 Eylül Cuma saat 23.59’a kadar aracınızı araçtan çıkarılırtırız.” denildi.

Katlı otoparkın altında 45’te hizmet veren bir müşteri müdürü Nurettin Cerit, bu duyurunun otoparkın yıkılacak olacak gibi bitecek gibi müşteri de üzdüğünü dile getirdi.

“Müşteriler de şaşırıyor bu duruma”

Otoparkınacak olacağını çevrede bir kargaşaya yol açacağını belirten Cerit, “Yaklaşık 200 metre ileride bir mağazaya taşınacağız. Bu tarihi bir yer, tüm ticari otoparkın kullanımına sunulacak. dedi.

İstanbul’un ilk katlı sabahı kapanışı VİDEO

“Kapanması bizler için için”

Katlı arabanın işletmede çalışan Mehmet Yücedal, “Buralarda bir yer bulamadık. Yıkımla biz, diğer şubelerimize geçeceğiz. 22 bir yerin birdenbire arızası bizler için için.” diye konuştu.

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #1

“Taşınma için 1 ay istiyoruz”

AA kalacak’da kalacak yer ile ulaşımk zorundalarını aktaran bir iş yerinin belediyesi Bahattin Aktaş, “Tophane’den elden geçirilecek ama maalesef bir ay kadar kaplanabilir.” dedi.

“Ciddi sıkıntısı”

Kararın aldığı kararın halka zulüm uyguladığını öne sürüyor Aktaş, “Bu mağazada çalışan 35 kişi bir ay tarafından işsiz. Cumartesi günü son kez kalacak. kullanımları.

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #2

“Otopark alanına yönelik projede kullanılsın”

Otoparkı kullananlardan Erkan Öztürk, planlamanın iyi geniş kapsamlı, kabaca halka yönelik bir projede kullanılanların daha iyi kapsamlı. Otoparkın kapanacağını yeninu belirtenlerden Hasan Basri Akça, “Buradaki esnaf ve öğrenciler için kötü bir durum. burası çok büyük bir alanı kapsıyor. Tarihi bir yönü de var.” dedi.

Aracını otoparka bırakan çalışanlarından Yiğit Özbaş ise “İnşallah kapanmaz. Kapanırsa da okul yenilerini açarlar.” diye konuştu.

560 araçlık zemin altı inşa edilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 2021 yılı Haziranlarında oylama ile alınan kararla, Karaköy’de 1976 yılında kullanıma açılmış 600 araçlık otoparkın yerine meydan yapılmasına karar verilmişti.

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #3

Otoparkın olduğu alan ise Karaköy Meydanı ile birleştirilecek

“Kent Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı” projesi ile çıkacak İstanbul’un ilk katı otoparkının yerine 560 araçlık zemin altı inşaat tipi bina belirtilmiş, otoparkın bulunduğu 7 bin metrekarelik ekran ise Karaköy meydanı ile birleştirilmesini kararlaştırıldı.

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #4

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #5

İstanbul un ilk katlı otoparkı kapanıyor #6

Leave a Comment