İşte teröristin iş birlikçileri! Her operasyon deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı…

Kuruluş Tarihi: 18 Kasım 2022 13:12

Taksim’deki bombalı saldırının firarisi Bilal Hassan’ı yurt dışına kaçırmakla görevli zanlılarından Ahmet Jarkas ve Ammar Jarkas’ın fotoğrafları servis edildi. Yakalanan şüphelilerin ifadelerinde buldukları bilgilerle Ahlam Al Bashir’in dikkati çekmek için 14 yaşındaki oğlunun yanına götürdüğü ortaya çıktı. Teröristlerin İstiklal Caddesi’ndeki saldırıyı 12 Kasım’da gerçekleştirmeyi planladıkları da öğrenildi. Bunun yanı sıra terörist Albashır’ın Taksim’e bir araçla bırakılış anı ve bir kozmetik mağazasından alışveriş yaptığı anlar kameraya yansıdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Taksim İstiklal Caddesi üzerinde Pazar günü meydana gelen patlamanın ardından yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre saldırının firarisi Bilal Hassan’ı Edirne’de ortadan kaldırma ve yurt dışına çıkmayı sağlayan Hüseyin Güneş’in de polis tarafından yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı ortaya çıktı. Hüseyin Güneş’in suretine Bilal Hassan’ın Edirne’ye kaçıranlar Ammar Jarkas’ın ifadesinden ulaşılırken Jarkas’ın ifadesindeki diğer ayrıntılar da dikkat çekti.

İşte teröristin iş birlikçileri Her tavrı deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı...

Kardeşi Ahmet Jarkas’la birlikte saldırının failleri Ahlam Albashır ile Bilal Hassan’ı kaçırmakla görevlendirilen Ammar Jarkas, şüphelileri ilhak etme emrinin Kobani’deki teröristlerden Halil Mence’den konuşlandırılacağını belirtti. Jarkas ifadesinde, “Olay günü 12.00’de beni arayan bir kadın bir erkek alacak dediler. Ben Halil Mence’nin söylediği gibi Bağcılar’a gitmeyi beklemeye başladı. dönüş yapacağını söyledi.Saat 4’e kadar oyaladı.Sonra saat 16.15 gibi erkek bir şahsi geldi.Arabaya bindi ve eşyalarını alması gerektiğini söyledi.Birlikte kuru kahve satılan bir dükkana gitti.Dükkandan büyük beyaz poşet ve bir bavul aldı.Bu eşya arabaya Yükleyip Edirne’ye götürdüm. Yaklaşık 2 saat sürdü yol. Yolda sürekli telefonla ilgilendi. Adının ne olduğunu sordum Bilal dedi. Sonra Halil Mence bir konum attı. i Hüseyin Güneş’e gönderme Hüseyin Bilal’i aldı.Ben Edirne’ye giderken Halil Mence beni aradı.Bir kadının acilen getirilmesi ve Salı gününe kadar beklemesi gerektiğ ini söyledi. Ben de kardeşime yönlendirdim. Sonra Edirne’den döndüğümde eve gittim ve evde Ahmet ve ailesi, annem, babam ve daha önce hiç görmediğim Ahlam Albashır’in gördüm. Kardeşime bu kim diye sorduğumda Halil Mence’nin görünüşü kadın olduğunu, kadının zor durumda olduğunu ve salı gününe kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Sonra da siz geldiniz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hüseyin Güneş’in polis ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alınanlar arasında olduğu ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte teröristin iş birlikçileri Her tavrı deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı...

İŞTE BOMBACI TERÖRİSTİN İŞ BİRLİKÇİLERİ: YUNANİSTAN’A KAÇIRACAKLARDI

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashır ve eşi görünümündeki Bilal Hassan’ı yurt içinde barındırılması kaçırmakla görevli zanlılarından Ahmet Jarkas ve Ammar Jarkas’ın fotoğrafları servis edildi.

Bombacı ve eşi görünümündeki Bilal Hassan’ı yurt dışına götürmekle görevli 2 kardeşin fotoğrafları servis edildi.

Bombacı teröristin eşi rolündeki Bilal Hassan’ın fotoğrafları servis edildi. Bilal Hassan, bombacı Albashır’ı Taksim Meydanı’na terkedildikten sonra Ammar Jarkas’ın yurt dışına çıkarılmasından sonra. Firari Hassan aranıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ahmed Jarkas bombacı terörist Ahlam Albahsır’ı Esenler’den Küçükçekmece’ye götürdükten sonra Yunanistan’ı kaçıracaktı. Ancak beyaz otomobili kameraya yansıdıktan sonra polis kısa sürede gözaltına alınmıştı.

Ammar Jarkas ise Bilal Hassan’ı Edirne’ye bırakıp firar etmek yardımcı oldu. İki kardeş olaydan sonra gözaltına alındı. Tutuklanan kardeşlerin fotoğrafları servis edildi.

İşte teröristin iş birlikçileri Her tavrı deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı...

Suriye uyruklu terörist Ahlam Al Bashir ile Suriye’den “karı-koca” kılığında beraberinde geldikleri firari PKK/YPG mensubu Bilal Hassan’la yaptıkları sahte evlilik belgesi ortaya çıktı.

14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU TERÖR SALDIRIŞININ KEŞFİNE ALET ETTİ

class=”medyanet-inline-adv”>

İfadelerde ilginç bir detay da ortaya çıktı. Ahlam Al Bashir, tekstil atölyesinden sonra Roma Altana’nın evinde kalıyor ve İstiklal Caddesi’ne olay gününden 9 gün önce gidiyor. Tekrar gittiği yerde dikkat çekmek için Roma Altana’nın 14 yaşındaki oğlunu da yanına götürüyor. Yani bir çocuk terör saldırısının silahlanmasına alet ediyor.

SALDIRIYI 12 KASIM İÇİN PLANLAMIŞLAR

İfadelerde dikkat çekici bir başka detay da olayı 12 Kasım’da gerçekleştirmeyi planladıkları ortaya çıktı.

12 Kasım’da İstiklal Caddesi’ne gidecekleri, o gün korsan taksici Yasir Alkoralı ile görüştükleri, daha sonra bu planın iptal olduğu ve geçtiğindan bir gün sonra 13 Kasım’da El Beşir’in tek başına İstiklal Caddesi’ne giderek bu hain saldırıyı geçiren ifadelerinde tespit edildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

YENİ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Albashır, Esenler’de kalmış atölyenin sonunda telefonla ilerlediği görülüyor. Teröristin üzerinde, Taksim’deki kıyafeler bulunuyor ancak elinde çanta veya poşet yer etkileri. Hararetli şekilde telefonla konuşarak ilerleyen kadının kamerasına yansıdığı saat ise 13.30 sıraları…

BOMBACININ KEŞİF GÖRÜNTÜSÜ

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü saat 16.14’te bombalı saldırı düzenlendi.

Bombayı bırakan kadın terörist Ahlam Albashır ile saldırıyla ilgisi olan 53 kişi gözaltına alındı. Albashır, polise verdiği ifadede olaydan önce 2 defa İstiklal Caddesi’nde yaptığını söyledi. Albashır’ın olayından 9 gün önce harekete geçmek için gezdiği anların güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı.

İşte teröristin iş birlikçileri Her tavrı deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı...

TERÖRİSTİN TAKSİM’E GELİŞ ANI VE MAĞAZAKİ GÖRÜNTÜSÜ

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği hain operasyon soruşturması sürerken yeni görüntüler ortaya çıkıyor. Yeni görüntülerde Ahlam Albashir ile birlikte Bilal Hassan ve Yasir El-Korali’nin Taksim’e gelişmesi yer alıyor.
3 teröristin beyaz renkli hafif ticari araçla saat 15.00 sıralarında Taksim’e geldikleri görülüyor. Görüntülerde Ahlam Albashir’in elindeki çantasıyla araçtan indiği ve ardından aracın uzaklaştığı görülüyor. Terörist kadına saldırıdan dakikalar önce bir mağazaya girerek makyaj malzemesi bakım. O anlar da güvenlik kamerasına yansır.

İşte teröristin iş birlikçileri Her tavrı deşifre oluyor: Küçük çocuğu bile kullanmışlar, 12 Kasım detayı...

.

Leave a Comment