İstiklal Caddesi’yle ilgili çok konuşulacak yasaklar! Valilik açıkladı

13 Kasım’da İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısı sonrasında yeni önlemler alındı. Artık caddede sosyal, kültürel, ticari etkinlik düzenleme yasak. Sokak müzisyenlerine de izin verilmeyecek.

İstiklal Caddesi'yle ilgili çok konuşulacak yasaklar!  Valilik açıkladı

İki hafta önce İstiklal Caddesi’nde düzenlenen bombalı saldırı sonrası ikisi çocuk, altı kişi öldü, 81 kişi yaralandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya “İstiklal Caddesinde güvenlik, huzur ve asayişin korunması, mevcut yaya hükümlerinin uygulanmasının hızlandırılmasının alınması gereken önlemlere” ilişkin bir genel emir yayınlandı.

Emire göre İstiklal Caddesinde herhangi bir amaçlı cadde üzerindeki işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela vb. Kurulmasına, sabit kurulmasına, sergi açılmasına, seyyar satış yapılmasına ve satış tezgâhı getirilmesine, sosyal, kültürel veya ticari restoranların muhafazasına, toplu veya bireysel sokak müzisyenliğine ve performans gösterilerinin yapılmasına, hautçuluk faaliyetlerine ve benzerlerine izin verilmeyecektir.

Yapılan kararın alınmasıyla ilgili olarak şu ifadeler şiddeti:

“Yaklaşık 1.400 metre boru ve çalıştırmanın en yoğun yaya işletimine sahip durumda bulunan İstiklal Caddesi’nde faaliyet gösteren mağaza işletmecileri, esnaflar, endüstriyel teşekküller, yerel yönetimler ve güvenlik birimleriyle yapılan tüm istişarelerde ortak talep; tramvay taşımacılığı ve yaya korumalarında koruma altına alınması ve sürekliliğinin korunması olmuştur.”

İstiklal Caddesi, yaya evine açıldı: Beton saksılar yerleştirildi İlginizi Çekebilir İstiklal Caddesi, yaya evine açıldı: Beton saksılar yerleştirildi İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın tanıkları SÖZCÜ'ye konuştu: Ölümden gittim İlginizi Çekebilir İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın tanıkları SÖZCÜ’ye konuştu: Ölümden gittim İstiklal Caddesi'ni kana bulayan terör saldırısında '40 dakika' detayı İlginizi Çekebilir İstiklal Caddesi’ni kana bulayan terör saldırısında ’40 dakika’ detayı

.

Leave a Comment