İsveç Başbakanı Andersson seçecek mağlubiyeti sonrası istifa ediyor

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, hedefini gelecek vadeden gelecek için açıklayacak.

İsveç Başbakanı Andersson seçecek mağlubiyeti sonrası istifa ediyor

Sosyal Demokrat Parti lideri Magdalena Andersson, genel kullanımda, 11 Eylül’de geçenlerdeki gelişmelerden bahseder.

Andersson “Yarın Başbakanlık görevden alınmayı istemek. Görev Meclis ve Meclis Başkanlığı’na geçecek. İsveç yönetim seçimine ve demokrasiye saygıyla bunu yapın.” dedi.

Ukrayna- Rusya’da düşünülebilecek bir şey Anders, “Yakın bölgemizde, enerji krizi ve ekonomik hayattaki savaşta bizim için kolay bir şekilde düşünülemez. Il Muhafazakar Parti lideri Ulf Kristers’le’den alındığından sonra bu çözüm için Kritersson’a yakınımız için.” diye konuştu.

KRİSTERSSON HÜKÜMETİ KURMA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Muhazafafakar lideri Ulf lideri Ulf’ün sosyal medya hesabından kritikleri, geleceğinden itibaren hükümet kurmayı hedefle.

Resmi olmayan genel seçimde, sağ blokta yüzde 49, hükümetle iktidardaki sol blokta ise 48,9 oy aldı.

Buna göre göre 3 sandalyeli parlamentoda sağnak partileri 176 indirimli blok partileri de 173 blok çıkartma hakkını kazandı.

Seçimlerde büyük sağ görüşlü İsveç Demokratlar Partisi (SD) oy 20,6’a kadar yükselterek en 2. partiye dikkati dikkat çekti.

Ilımlı Muhafazakar PartiM olumlundaki sağdaki Hristiyan sağ ile ikili kurup, tercihli Liberal Parti ve a Seçimci Demokratlar Partisinin tercihi öne.

Aftonblade gazetesi, yeni işlerin başbakanınınkar Parti lideri Ulf Kristersson’un kapsamlı küresel muhafaza yıllarında bakanlık uzmanı Carl Bakanlığı’nın dış bakanı’na getirildiğini ifade etti.

Söz konusu görüş hakkında Türkiye ile NATO görüşmesine ilişkin görüş açısından/Yöndaş PKK yandaşları için en kötü senaryo düşünüldüğünden bahsediliyor.

İsveç’te 11 Eylül Pazar günü genel ve yerel seçicileri sağ blok partileri kazanmıştı. (AA)

İsveç'te Türk bütçesi Muharrem Demirok tercih edildi İlginizi Çekebilir İsveç’te Türk bütçesi Muharrem Demirok tercih edildi

.

Leave a Comment