İşyerinden tarihi eser fışkırdı – Son dakika haberleri – Sözcü

İstanbul Beşiktaş’ta bir iş yerinde polis düzenleme düzenlemede 1638 parça tarihi eser ele geçirildi. Ayrıca aramalarda avlanması 5 yaban hayvanı deri bulundu. Ele geçirme, zebra leopar ve yılan derileriyle tarihi eserlerde emniyette sergilendi.

Operasyon, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğündeyken. Polis Beşiktaş’ta bir iş yerinde Ekim’de bulunduğu bilgiye göre 4 operasyon düzenlendi. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu düzenleme operasyonda 1638 parça tarihi eser ele geçirildi.

FARKLI TÜRLERDE ESER

Polis, tuğrance elele araçlarda araçlarda 16 çift takunya, 18 ahşap kasa, 13 ahşap kasa, tasarım panelleri 5 ikon, bakır ve ahşap paneller, hatse levhalar, haritalar, Beykoz levhalar, haritalar, Sultan Abdülmecit kapaklı bir de vakfiye bulunduğu belirtildi.

TEKKE VE VAKIF MÜHÜRÜ

Ele mimari tasarımlar 656’sının etnografik olarak nasıl olduğu öğrenildi. Eserlerin bazılarında ise tekke ve vakıf mühürleri olduğu belirtildi.

ZEBRA VE LEOPAR DERİSİ

Aramalarda ayrıca avlanması yasak 5 hayvan deri ele geçirildiği de öğrenildi. Küçük hayvan deriler arasında bir zebra, leopar ve 2 de küçük hayvan deriler dikkat çekti. Yaban hayvan derileri ve eserler İstanbul Emniyet Müdürlüğünde basın mensupları için sergilendi.

Operasyon kapmasında 1 kişi hakkında işlem yapılacağı belirtildi.

İzmir'de jandarmadan tarihi eser kaçakçılığı operasyonu İlginizi Çekebilir İzmir’de jandarmadan tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

.

Leave a Comment