İtalya’da kritikler sona erdi… Resmi olmayan olarak Giorgia Meloni İtalya’nın yeni başbakanı çok yakın

class=”medyanet-inline-adv”>

Sandıklar yerel saatle 23.00’te kapandı. AP’nin aktardığına göre; yüzde yanılma ile kabul edilen 3,5’lik sonuçlarında İtalya’da kazanan Giorgia Meloni oldu.

İtalya’nın resmi kanalı RAI’nın aktardığı sandık çıkış anketlerinde; Meloni başarıdaki İtalya’nın Kardeşleri yüzde 22 ila 26 oy cephesinde toplarken, hedef olunan cephenin toplam oyların yüzde 41 ila 45’ini ifade edildi.

Henüz resmi olmayan görece Meloni’nin başbakanlığıyla İtalya, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk en sağ çizgiye kaymış olacak.

İtalyada kritik seçici sona erdi... Resmi olmayan kişiler için Giorgia Meloni İtalyanın yeni başbakanı çok yakın

İSLAM KARŞITI TUTUM

AB’ye ait olmak uluslararası camiayı ürkütmeyecek, 1946’da çalışan Meloni’nin tasarımına ilişkin tasarımlarda yer alacak. Demokrasiyi sadece seçimde açıklama kullanma düzeyine indirgeyenleri ile iddialı Meloni, deneme aile ve Hristiyanları kapsamlı şekilde savunuyor. Libya’ya deniz ablukası için önerilen Göçen Meloni, kürtaja da karşı. İslam karşıtlığı da Meloni’nin belirgin. Ülkedeki günler, yaralar, hızlıcüler ve mafya için solları suçlayan Meloni, “Bu İtalya, günü sona eriyor” mesajı mesajı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İtalyada kritik seçici sona erdi... Resmi olmayan kişiler için Giorgia Meloni İtalyanın yeni başbakanı çok yakın

.

Leave a Comment