İTO’da başkan değişmedi

İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) Şekib Avdagiçyeniden başkan seçildi.

İstanbul Ticaret Odası’nda büyük heyecan sahnesi olan başkanlık yarışında, Şekib Avdagiç geçerli oyların yüzde 69’unu alarak ikinci kez başkan seçildi. Toplam kullanılan oy 269 dikkate alındı, 2 oy geçersiz sayıldı. Avdagiç, rakip Atilla Bingöl‘ün 83 oyuna karşı 184 oy aldı.

Üye sayısı 700 bini aşan Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) Şekib Avdagiç, bir dönem daha İTO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Avdagiç, seçim sabahı adaylığı netleşen Atilla Bingöl karşısında 83 oyuna karşı 184 oy alarak 2022-2026 döneminde İTO’ya liderlik edecek.

Saat 12:00’de sona eren seçimde toplam 269 oy fırtınası. 2 oy da geçersiz sayıldı. Seçim sonrası Avdagiç, yaptığı ilk konuşmada, “Seçim geride kaldı. Şimdi ayrılıkları bir askıya alıp yürütmeyi ‘muasır medeniyet seviyesini’ üzerine yürütmek için iş birliği ve güç birliği içinde çalışma zamanıdedi.

Meclis üyelerine 21’inci dönemde de kendisine ve yönetim kuruluna gösterdikleri güvenden teşekkür eden Avdagiç, “İTO’da çok az başkana nasip olan ikinci dönemde başkanlık yapmaya beni ve ekibimi layık gördüğünüz için teşekkür ediyorumdiye konuştu.

İTO seçimlerinin geride kaldığı eve ve şimdi hep birlikte İstanbul için, İstanbul iş dünyası için çalışma zamanının olduğunu kaydeden Avdagiç, “Şimdi ‘bir olma, iri olma ve diri olma’ zamanı. Şimdi ayrılıkları bir askıya alıp yürütmeyi “muasır medeniyet seviyesini” üzerine yürütmek için iş birliği ve güç birliği içinde çalışma zamanı. Şimdi, daha çok üretken, daha çok ihracat yapmak, daha çok istihdam oluşturmak için üzerimize düşeni yapmak zamanı“kullandı.

Leave a Comment