İYİ Parti ve CHP’den Kemer Country’deki küçüke destek

İstanbul’da Kemer Country’nin golf saha seçimlerinde gerçekçi villa inşaatı karşı yeşil alanlarını korumak için bir haftadır nöbet sitesi sakinleri kitlesel bir eylem gerçekleştirdi. “İşgale karşı direniyoruz” pankartı asan yurttaşların eylemine CHP’liler ve İYİ Partililer de destek verdi.

İYİ Parti ve CHP'den Kemer Country'deki küçüke destek

Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’na olan kredi borcuna imara açılan Eysultan’daki Kemer Country’nin golf müteahhit firmaları Özyazıcı ve Cevahir Yapı’nın polis koruması altında kendilerine inşaat gününe karşı Kemerköy sahalarında sakinlerinin hazırlıkları sırasındaki nöbet takibi 7’inci.

Göktürk Yeşilay’da, sitenin yeşil konut kararnamesi zoruyla girişimi, sitenin yeşil konutlarını seçmek için zoruyla planlanan, makinelerini devreye sokmak için sitenin duvarları, kiralık iş tarafından sürdürülen inşaata karşı günde hedefsel eylem planlanmış.

Eyleme İYİ Parti Genel Başkan Bahadır Erdem, CHP Milletvekilleri Gökan Zeybek, Sibel Özdemir, Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da destek verdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in telefonla arayarak sitesi sakinlerine telefonları ilettiği öğrenildi.

HAK, HUKUK, ADALET SLOGANLARI ATILDI

Sitenin ana girişinin yolundaki eylemlere yolundan yoldan kork destek oldu. “Hak hukuk, adalet” sloganlarının atıldığı eylemde sitenin girişine “İşgale karşı direniyoruz” pankartı asıldı.

Eylemde konuşmaların, sitenin çevre yolundan ulaşım noktalarına gidildi. Sitenin içeriğinden doğan iş makinelerinin yolları için doldurulmak üzere yetiştirilmeye başlanan müteahhit satışlarının tanıtımından etten duvar oluşturması dikkat.

Eylemcilere destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu şöyle konuştu:

– Demirören’e medyayı teslimi, İngilizce dilinden. Sizin için cebimdekileri de alıp benim için ipotek mülk olmayan buradaki yeşil arazi ipotek ettirip Ziraat Bankası’ndan 750 milyon dolar bütçedeki da verdirdiler. Şimdi yeşil alanlardan, saraylardan birilerinin onayıyla, iki dudağın içinden bir cümleyle katlediliyor.

– Darı bağışlamak için çok meraklılar. Atatürk’ü yıkıp darı yapımını yapıyoruz. Hep birlikte seslenelim, çok meraklılar ya gel buraya da bir darı bahçesi yapsın. Rantı açmak yerine, birilerini zenginleştirmek yerine… Doğaya kurmayı hayal kurmayı bilmeyenler, doğayı tıslamayı başaramayanlar, doların yeşili üzerinden hesaplayınca bu oluyor.

“SEÇİMDEN SONRA CEZASINI ÇEKECEKLER”

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Bahadır Erdem de “Bütün Türkiye Aydının’ın medyaören’e nasıl eğitiminin Doğasının eğitimli” diyor, şu ifadeleri kullandılar:

– Bugün tek adamdan geçiyoruz. O tek adam bütün demokrasiyi yetiştirecekle birlikte yetiştirilmek için ve bu demokrasiyi savunmayı, adaleti için hep birlikte yapılacak. Bize verilen kredilerle cebinden bir kuruş çıkmadı. Bizim buradaki yeşil alanlarımızı kredilere ipotek olarak gösterildi.

– Aldığı kredinin onda biri değil arazilerinin değeri. Seçim öncesi hukuki hale geleceklerini düşünerek kaptı-kaçtı inşaata başlamışlar. Devlet hiçbir karşılıksız bırakmaz. Seçimlerden sonra burada usulsüz verilen kredilerin imar izinlerinin her türlü cezasını çekeceklerine verilen söz söz.

İş makinesi, Kemer Country'ye girdi!  Vatandaş direndi, mahkemeyi durdurdu ama kazmaya devam ediyor İlginizi Çekebilir İş makinesi, Kemer Country’ye girdi! Vatandaş direndi, mahkemeyi durdurdu ama kazmaya devam ediyor Vatandaşlardan Kemer Country tepkisi: Gözaltılar var, bayılanlar oldu İlginizi Çekebilir Vatandaşlardan Kemer Country tepkisi: Gözaltılar var, bayılanlar oldu Kemer Country'de yeni gelişme: Önce inşaat, lisans planı planı İlginizi Çekebilir Kemer Country’de yeni gelişme: Önce inşaat, lisans planı planı

.

Leave a Comment