İzmir’de ev sahibi olmak isterken, zarar görmüş mağdur oldular

Gayrimenkul şirketi ile kabul edilecekler.

İzmir'de ev sahibi olmak isterken, zarar görmüş mağdur oldular

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Ulucakinde, inşaat halinde olan veya yeni proje biten projede isteyip eleme ellerinden kalınan ücretli satış sözleşmeleri bitiyor.

Daireler için yetiştiriciler için maaş maaşları ödendilerinin ise cebinden milyonlar çıktı. Paralar, kurumun yetkilisinin annesinin yüklemesine yatırıldı.

Şirket tarafından hediye edilecek, tapu kısa süre içinde tamamlanacak. Ancak işler, iyileştirme gibi gitmekdi…

Bir daire, kişiye satıldı

İHA’nın haberine göre; tapularını almak için şirketsine ulaşmaya çalışan çocuklar, gittileri firma ofisinin boşaltılmış olduğunu gördü. Gayrimenkul ile ilgili ulaşamayan kişiler, firmalarının aynı daireyi dolandırıldıklarını teyit ediyor.

İzmir’de ev sahibi olmak isterken, zarara uğrayan oldular ViDEO

İzmir de ev sahibi olmak isterken, zarara uğrayan oldular #1

“Hem paramız gitti hem de evimiz yok”

Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için kullanılacaklar. İnşaat halinde olan proje için 150 bin lira öncedenat uygulayan Yasemin Ç., “Gayrimenkul almak için gitmek için gidiyorum. Burada bir müteahhit firma tarafından yaptırılacaklar. Kasım inşaatın biteceğini söylediler. 150 bin lirayı aracının kullandığının bininin yüklemedim ve sözleşme imzalandı. 200 bin lirayı da anahtar teslimden sonra gidecektim. Şirket yetkilisi, bize ait olduğundan başka bir eve yerleştirdi. ‘Anahtar teslime kadar kira ödemeyin, sadece fatura için 100 lira ver’ dedi. Gayrimenkulden kaçmadan önce keşfedildi ki ev ona ait bile değilmiş. Ev sahibi olmak umuduyla yola çıktık ama hem paramız gitti hem de evimiz yok.” dedi.

“Aramızda kanser hastası çocuğu olan mağdur var”

Kendisi gibi pek çok mağdur olduğunu vurgulayan Yasemin Ç., “Kimi altınlarını verdi, kimi arabasını. Aramızda kanser çocuğu olan mağdur var. Mağdurlar olarak kullanıldığımızda 3 ayrı satılmış daire. 95 kişi toplanıp jandarmaya gitti, savcılığa başvurduk. Hukuki olarak hakkımızı savunacağız.

İzmir de ev sahibi olmak isterken, zarara uğrayan oldular #2

“Aradığımız zaman yavaşlıyor, sonra da engelliyor”

Gayrimenkul ile karışmış. Aradığımız zaman hızlanıyor, sonra da engelliyor. Müteahhit bir olayla ilgili bir firma ile bu şekilde bizi dolandırdığını söylüyor.” diye konuştu.

İzmir de ev sahibi olmak isterken, zarara uğrayan oldular #3

“Sözleşme noter iddiası”

Ramazan Bilgili mağdur da şunları söyledi:

“Bize örnek gösterilenler ve bu evleri satın almadan satın aldık. Ancak sözleşmeye noter değildi. Bu içimize sinmedi ve donanımına sorduk. Endişe almadığımızı söyledi. Ben 410 bin liralık ev için 200 bin lira peşinat ödedim. Bu şekilde da şahsın annenin öncesinde aktarmadım. Gelinen hizmeti yetkilisi. Ağabeyine içinde yaşanacak olaydan sonra söylenen mağduriyetimizin giderileceklerine vaatlerde bulundu.”

“Kendimizi evde büyüterek düştük”

İzmir’den gidenkilerden geçiş noktasından söz konusu evden eve taşınmak üzere kaydedilirken Özduman ise “Ev için 540 bin lirada anlaştık. Evin oturma ruhsatını bayramdan sonra vereceklerini söyledi. Samimiyetine güvendik. Parayı burada ama ortada tapu yok. Danışman. Şu anda muhatap bulamıyoruz. Binada bir tek biz varız. Bize bu evi tasarımlarında oturabileceğimizi, tapyu da kısa olacaklarını söylediler. Şu anda kendi evimizde büyüdük düştük. Elimde sözleşmeden başka belge yok. Biri gelip’Bu evi ben aldım, bizde’ tapusu derse ne tapusu. Gayrimenkul kendisine tapuyu verecekne süt bizi oyaladı ama bir baktık ki dükkan boşaltmış. Telefonlarına ulaşamıyoruz.” sözlerine yer verdi.

“1 milyon 50 bin lira para verdim”

Ev almak için 1 milyon 50 bin lirayı şirket yetkilisine veren Cemal Erbağlı ise şöyle konuştu:

“20 Haziran’da ev aldık, kondisyon sağladık. 1 ay sonra evi teslim edeceklerini söylediler. Tapuyu almaya ama adamlar yok. 1 milyon 50 bin lira para verdim. Aynı daireyi başkasına da satmışlar. Muhatap bulamıyoruz.”

Leave a Comment