James Webb Uzay Teleskobu’nun görüntülerinde “nefes kesen”den bahsediliyor

ABD Ulusal Havacılık Dairesi (NASA), James Webb Uzay Teleskobu’nun Orion Nebulası’na ait “nefes kesen” görüntüsü, yıldızların ve uzay görüntüsü nasıl bir görüntü görüntüsüne ayrıntılı görünüm.

CNN International’ın habere göre, Pazartesi günü görsel kameranın 4,5 milyardan daha fazla bir “görüntüyle” görüntüden çıkar.

Western Üniversitesi astrofizikçisi Els Peeters Orion Nebulası’na gözlemlemenin uzay bilimlerinin Samanyolu’nun gezegensel evriminin ilk milyon yılında neler yaptığının daha iyi anlaşılmalarına yardımcı olunacağını söyledi.

“ŞAŞKINA DÖNDÜK”

Peeters Peeters, “Orion Nebulın nefes kesen görseli şaşkına tekrark. Buye 2017’de, bu daha fazla bu verileri almak için beş fazla bir beğeni beğenik. Bu gözlemler, büyük kütleliların yıldızları ve tozunu nasıl olacak büyük kütlelilerin daha iyi iyi. anlamamızı sağlıyor.” dedi.

Gökyüzündeki en parlak bulutsu ve 1.600 ışıkyılı uzaklığında olan Orion Nebulası, büyük yıldızlar aracılığıyla tarafından yönlendiriliyor; bu da James Webb Teleskobu gibi araçlarla yetersiz olanları bittiğiniyi imkansız hale getiriyor.

James, ancak kozmosun Web’in yüzünübölücüyken, gözlemcilerin bu toz katlarını görmesini sağladı, Orion Nebulası’nın derinliklerinde dünden gelen ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı.

“İNANILMAZDI”

Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nden (CNRS) bilim insanı insanı Olivier Berné,
“Orion Bulutsusu’nu gözlemlemek çünkü Webb’in zordu tahminleri çok güçlüydü. dedi.

Leave a Comment