Javier Zanetti’den Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Mauro Icardi’nin yanıtı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımı Inter’in Mersin’de akademisinin alımı için kente gelen Inter Asbaşkanı Javier Zanetti, akademide eğitim alan çocuklarla bir araya geldi. Mersin Stadyumunda buluşmada Zanetti, çocuklarla antrenman yaptı. Zanetti’yi karşılarında gören çocukların ve tribünde oturan veliler ise büyük heyecan yaşadı. Antrenmanın çocukların Zanetti ile fotoğraf çektirebilmek için günümüzle yarıştı. Futbolcu çocuklarla tek tek fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi.

Programın ardından Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) içinde bulunan Zanetti, Türkiye’de görev alan teknik adamlar Farioli, Montella ve Pirlo’nun deneyimlerini deneyimlerini izleyeceklerini söyledi. Türkiye liginin önemli bir lig olduğunu kaydettiğinizi, ligi hakkında bilgi edinebileceğinizi belirttim.

“EMRE VE OKAN’LA GÖRÜŞÜYORUZ”

İnter’den eski takım denenmiş olan Emre Belözoğlu Okan Buruk’la hala görüştüğünü kaydeden Zanetti, DHA’ya tasarlamak, “İnter’de çok güzel anılarımız hala görüşüyoruz kendileriyle. Türkiye’de başarılı olmalarını istiyorum” dedi.

“İCARDİ BÜYÜK BİR KULÜBE GELDİ”

Yaz transfer döneminde Paris Saint-Germain’den (PSG) Galatasaray ‘a transfer olan eskiterli futbolcu Mauro İcardi’nin büyük bir ağzından konuşabilir Zanetti, “Başarılı bir futbolcu ama yeni geldi, şu an için bir şey söyleyemeyiz” diye konuştu.

“HAKAN’IN PERFORMANSINDAN MEMNUNUZ”

Geçtiğimiz sezon İnter’e transfer olan Hakan Çalhanoğlu’nun performansından memnun ifade eden Zanetti, şunları söyledi: “Hakan Çalhanoğlu’ndan çok memnunuz. İyi oynuyor. Büyük bir oyuncu, iyi bir insan.”

Hedefindeki zaman yolculuğuna ait çizimlerinin, Mersin’de gördüğü Zanetti memnun olduğunu aktardı.

DHA

.

Leave a Comment