Jorge Jesus, İsa’nın ölçümüne göre kendine göre üslubuyla cevap verdi: Olayları bilmeyenler bile

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 4. hafta maçında Fenerbahçe, deplasmanda AEK Larnaca’yı 2-1 yenerek bir üst tura adını yazdırdı. Sarı-lacivertlilerin teknik direktörü Jorge Jesus’la karşılaşma haberidada bulundu.

Türkiye-Yunanistan ülkesinin maçına nasıl yansıdığına dair yorum yapan Jorge Jesus, “Politik olaylara olacak olmayacaksın, Fenerbahçe‘nin uluslararası olduğu için iki ülke arasındaki ilişkiler hakkında bilgi sahibi olmayanlar. “Aynı şey” için de geçerli. Bunun üzerine oyuncuların üzerinde bir etkisi vardır. Futbolcular, futbolcudur, itfaiyeci değil. Politika ile futbolu karıştırmıyoruz.”

Jorge Jesus’un açıklamalarının devamı şöyle:

“Garanti etmek bizim için olan bu maçtı. 2-1 kazandık ama ikinci yarıda daha fazla gol atabilirdik.

Fenerbahçe‘nin Avrupa’da üst düzey yüksekler, okuln Avrupa’daki konumundan yukarı çıkartıyor. Bu Türk futbolu için önemli. Türk futbolunun ürünleri, daha yukarıda olması gerekiyor. Biz ve bizim gibi Avrupa kupalarında yarışmak için Türk takımları için.

Maç içinde yemek yemek, maçın gidişatına göre belirliyoruz. Asla karşılaşmadan önce planlamıyoruz. Siz uçuştan önce planlarınızı yaparsınız sonra maçın gidişatına göre gerekli gıdaları yaparsınız. Biz bugün yaptık. O oyunlar oyuna girdikten sonra maç bizim için daha kolay hale geldi. Oyuna hız kattılar. Özellikler Osayi ve Valencia.

Penaltı atıcısına ben kararında. Onlar da penaltı atıcısının kim olduğunu çok iyi biliyor. Bizim takımda 4 tane penaltı atan oyuncu var; Joao Pedro, Serdar Dursun, Valencia ve Batshuayi. Kendileri kendilerinde birinci olduğunu çok iyi biliyorlar. Bugün de bu şekilde oldu. Valencia, son iki penaltıyı düşman için savaşmak için, penaltı Batshuayi vermek istedi. Kendisi de bir penaltı attı, ancak kaçırdı. Futbol böyle, kesin bir bilim değil. Hiçbir zaman her şeyiyle hesaplayamıyorsunuz. Ama benim için en çok Valensiya’nın tavrıdır, güzel bir davranıştı.

Biz Fenerbahçe taraftarını mutlu etmek için futbol oynuyoruz. Tahmin ediyorum ki, buraya gelen seyircilerimiz, Türkiye’de ve İstanbul’da yaşıyorlar. Kendi ülkelerinin dışında yurtlar. Kulüplerinden kalan en küçük bir hatıra çok önemli. Ben de bu düşünceyle kişiliklerimden formalarını vermelerini istedim.

Bugünkü maç zor oldu. Böyle olsak. Larnaka sahasındaan ürünleri takımları ürüne zorlaştıran bir. Biz de zorladık ama ben çok zorlandık diyemem. 2-2’i getirmesindense, bizim 3-1’i yakalamamız çok’ye daha muhtemeldi.

Jorge Jesus Fenerbahçe Spor Haberleri

Leave a Comment