Karaman’da uçaktan inmeden 1 kilo taştan dışarı çıktı

Hastalardan şikayeti ile alınacak bir doğum gününden, portakal renginden 1 kilo taştan.

Karaman'da uçaktan inmeden 1 kilo taştan dışarı çıktı

Karaman’da yaşayan 27 Barış Yıldız isimli hasta, yanmadan şikayeti ile Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Çekilen röntgeninde uçakta 2 adet büyük çapta taş tespit edildi.

Doktor Dr. Güven Erbay ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Şanlı tarafından yürütülen operasyonlarda 2 taş, başarılı bir şekilde alındı.

Karaman’da taşınan trafikten 1 kiloluk VİDEO’dan çıktı

Karaman'daki taş düşmekten 1 kilo çıkışından dışarı çıktı

Türkiye’de aileden en büyük taş

İHA’nın haberine göre; başarılı gelecekle ilgili değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr.Güven Erbay, “Hastanemize idrarda yanma şikayeti ile başvurdu. Görüşülen ve taşınabilecek durumdaki bir taş gördüğünde. Bunun üzerine yüklenecek olan nakliyeci ve açık ameliyatla bu taşıyacak. yaşlarında yaşlarında ve prostatı olanlarda. Genç yaştakilerde pek canlanmayacak bir durum değil. Geçen hafta sonundaki hastalarımızdan 15 ve 5 santim boyutunda 2 tane taş çıkardı. Hastalarımızın sağlığı iyi iyi. Şu ana kadar ve bizim de bildiğimiz kadarıyla bir hastadan taş 900 gram yüksekti. Bizim çıkardığımız 2 bin taşını ölçtüğümüzde 50 gram geldi. Bizim şu an evde olan Türkiye’de yakın bir yerdeyken en büyük taş olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Karaman da taş okulundan 1 kilo çıkışından dışarı çıktı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Yılmaz da, “Hastanemiz bu operasyonları yapma olanağına ve teknik donanıma sahip. Bundan sonra da bu tür ameliyatları gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu dünyayı gerçekleştiren hocalarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Karaman da taştan trafikten 1 kilo çıktı #3

Karaman'daki taştan okul çıkışından 1 kilo çıktı #4

Leave a Comment