Karton bardaklar ağır metal ‘içiriyor’

class=”medyanet-inline-adv”>

ZİNCİR restoranların ve kafelerin vazgeçilmezi karton bardaklar, diğer plastiklere göre daha sağlıklı görünüyor. Ancak bu karton bardaklar, mikroplastik ve hatta ağır metal taşımak. Isıya koruyucu kartonlar, sıvıyı geçirmeyilar için ince bir plastik kaplamayla kaplanıyor. Ancak ‘polietilen’ denilen bu madde sıcak su, çay, kahve vs. ile birlikte gidiyor ve içeceğe karışıyor. Yakın zaman öncesinde yapılan bir araştırma 85 santigrat derecede, 15 dakika dakika içle temasta, plastiğin yanı sıra metallerin de içceğeliğini ortaya çıkardı.

TR FAZLA 15 DAKİKA

İstanbul Üniversitesi Cerrah Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Dalı’ndan Prof. Biz de bu sistem sisteminde sistem aracılığıyla geçiş yapılır. Burada temel sıvının ve kaç dakikadan çok önemli. Araştırmalar minimum 15 dakika geçiş gösteriyor.

KALBİ VURUYOR

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu süre sonunda kurşun, krom, kadmiyum gibi ağır metaller içeceğe transfer oluyor. Belli bir kadar maruziyet tolere edebiliyor. Ancak uzun vadede endokrin uygulaması, kalp hastalığına sahip olmak için düşünülemez.

Ayrıca plastik yapısından ve kalitesi de çok önemli. Örneğin damacanalar göre daha ince plastik sulara benzer.”

ÜREMEYİ DE ETKİLENİYOR

AĞIR metaller, karsinojen etkiler yapıyor. En yaygın etkilerinden bir kansızlık. Kurşun, demirinde hemoglobinlerin sentezini engelliyor. Açığa alınabilecek öğrenci seviyelerinde olacak şekilde var. Bu da kronik enflamasyona neden oluyor. Plastikler ayrıca havalandırma işlevi etki yaratmak hormonları bozuyor. Kalp damar sağlığı, sağlığımız için, eklemler ve üreme organizatörleri üzerinde çalışıyorsunuz.

Karton bardaklar ağır metal içiriyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Prof. “Kronik yorgunluk, kansızlık, başbaşları ve kabızlık.”

NELER KARŞIYOR

Ağır metalciler: Kurşun, nikel, krom, bakır, çinko, kadmiyum

İyonlar: Florür, sülfat, nitrat, klor.

.

Leave a Comment