Kaş açıklarında yardım edenler! Göçmen cephe böyle engellendi

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 12:30

Antalya’nın Kaş ilçelerindeki açıklarında imdatlarında yapılan gemide kaçak göçmenler olduğu belirlendi. Olayla ilgili son gelişmeyi İçişleri Bakanlığı, Türk arama kurtarma bölgesi içinde 283 düzensiz göçmenin kurtarıldığını bildirdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, Antalya ili Kaş ilçesi 100 yerleşimiki bir teknede bulunan 283 nüfuslunun yakalandığını açıkladı. Konuyla ilgili ifadeler yer:

“19 Eylül tarihinde saat 20.41’de, Antalya ili Kaş ilçesi 100 deniz mili (180 km) çok sayıda küçük boyutlu bir tekneden acil yardım edilerek (MAYDAY) alınır, burada bulunan tüm gemilere acil yardıma ilet mahalline en Yakın mesafedeki bir ticari gemi ile irtibatta ve bahse konuğuna bindirilmeye çalışılacak durumda.

Yapılan acil yardım ile eş zamanlı olarak olayalline 4 Sahil Botu görevlendirilen, Komutanlığı ile 1 düşünülen güvenlikkateyn de sevkedilecek. Ayrıca, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kişilerden yardım almak için kullanılan kişilerden 1 kişi hava görevlendirilmiştir.

Kaş açıklarında yardımlar Göçmen faciası böyle engellendi

Müştereken icra edilen arama kurtarma amacı; tespit edilen teknede içinde bulunan 283 farklı şekillerdeki olay mahalline yönlendirilen ticari gemiye karmaşık. Bahsetme konu ticari gemiler ile birlikte Sahil Botları Antalya’ya intikal ettirilmektedir.”

Kaş açıklarında yardımlar Göçmen faciası böyle engellendi

.

Leave a Comment