Katar Devlet Fonu, Avrasya Tüneli’ne ortak oldu

Avrasya Tüneli’nin Güney Koreli ortağının, hisselerinin bir bölümünün Katar’ın devlet fonlarından Qatar Investment Authority’ye sattığı açıklandı.

İstanbul’un saldırılarından birine katkıda bulunan Avrasya’nın altyapı yatırımlarından biri olarak dikkat çekmeye dikkat edin.

Katar Devlet Fonu’nun Avrasya’nın ortak olduğu bilgi, Rekabet Kurumu’nun yaptığı duyuruda yer aldı.

Katar’ın iki büyük devlet fonundan biri Avrasya Tüneli’nin hisselerini aldı

Avrasya Tüneli’nin Güney Koreli ortaklarından hisse alan Katar Yatırım Otoritesi da Katar’ın iki büyük devlet fonundan biri olarak biliniyor.

Yarışma’daki resmi kurum göre 8 2002’deki kurul toplantısı karar, 12 Eylül günü günülar günü tarihleriyle ilgili piyasa verileri sunan platform ile internet sitelerinde yayınlandı.

Katar Devlet Fonu, Avrasya Tüneli'ne ortak oldu #1

Yayınlanan karar:

Qatar Investment Authority’nin tek yapısından QH Oil Investments LLC hizmeti ile SK HoldCo Pte. Ltd.’nin bir parçasının devralınması ve yatırım olarak işletmek olarak Avrasya Tüneli İnşaat ve Yatırım A.Ş.

İki sınıflardan alım satımdan doğan bir gruptan satın almak

Bu karar sürecin izne tabi olmadığımız, kurumsal yapıdan satın alınan genel anlamdaki bilgileri verilmiş.

22-35 sayılı kararın/542-BD sayılı kararın/542 değil düşüldü:

“Avrasya Tüneli İşletme İnşaat İnşaat AŞ İzne Tabi Olmayan/Kapsam Dışı (Bu olumlu kararlara gidişi ve karar vermemektedir)”

Katar Devlet Fonu, Avrasya Tüneli'ne ortak oldu #2

Avrasya Tüneli 2016’da hizmete açıldı

Yapı Merkezi-SK Group konsorsiyumu, 2012 yapımına yetişenleri Avrasya Tüneli’ni 2016’da hizmete açtı. Açılışlardan itibaren konsorsiyum 25 yıllık işletme hakkı var. 2041 yılında süre dolduktan sonra tünelin işletmesi devlete geçecek.

Tünel 1 milyara mal oldu

Yapı Merkezi-SK Grubu konsülsiyumu, tahmin için 18 yıl vadeli 960 milyon kredi kullanmıştı. 285 milyon dolar kaynakla birlikte yaklaşık 1 milyar 245 milyon mal verildi.

Leave a Comment