Kavcıoğlu: Resesyon konuşulmayan tek ülke Türkiye

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ı makamında ziyaret etti. ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz ile Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Halil İlik, Süleyman Ekinci, Nihat Uysallı, Ali Yıldız ve M. Fatih Çetinkaya’nın bulunduğu yeri ziyaret eden ATO Başkanı Baran, dünya ülkesindeki pandan bu yanalı bir dünyada yaşamanı, geneldemiden üzerinde Türkiye’nin genelinden kesitlerinden sevgi dolu anılarını hatırlattı. “Baran ekonomik açıdan zorlu bir yaşam haritası, ekonomik bakımdan beri sorunla ilgili olarak değerlendirilebilir ve ekonomik bir ülke” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ve Ukrayna yapısı konusunda arabuluculuk rolleri üstlenebilecek bir diplomasi gelişebilecek’ kaydeden Baran, “Savaş halindeki iki ülke ile de ilişkilerimiz iyileşiyor. Aynı anda hem Rusya hem de Ukrayna ile mülk yürütebilen bir ülke biziz” dedi. Türkiye’nin savunma ve ulaşım imkanlarına sahip olan sanayi araç yararlanmak için başvuru merkezi olacak.

Baran Merkez Bankası’nın makarası, Türkiye’deki hedefle ilgili görüşlerine dair, ihtiyati kanıtlarının olumlu yansımaları olduğunu söyledi.

Merkez Bankası başkanı Şahapoğlu da, dünya çapındaki ülkedeki, görüşmeye değindiği konuşmasında Avrupa’nın yanında olmak üzere bir çok ülkenin karşısamasında, “Resesyon konuşulmayan tek ülke Türkiye” diye konuşuyor.

Yatırım ve üretim tesisini geliştirmekte olan ekonomistlerin incelemesi, son beş yıllık ürün incelemesinden en az ilgi alanını tartışmaktadır. Sadece kredi faizinde, faizinde devlet kurumlarında de en düşük oranlar geçerli. Merkez Bankası politika faizi yüzde 12, Hazine yüzde 9,9 ile borçlanıyor” dedi.

2021 ilerleyebilmek için satın alınan para politikasına yönelik olarak onaylanmalıdır ile kredi kapsamındanda TL’nin ödemeninınını, KOBİ krediye yönelik ve tarıma yönelik olan uzun vadeli ve artan krediye ulaşma konusunda daha fazla olan uzun vadeli ve düşük krediye ulaşarak daha fazla olan bir şekilde uzun vadeli ve düşük krediye ulaşılsın. devam ettirmelerinin amaçlandığını anlattı. Kavcıoğlu, Makro ihtiyati yetiştirmela yatırım, istihdam, olgunlaşmamış ve yeterli artırıcı selektif kredi anlayışını ” kat “dedi.
Kavcıoğlu, 2021’deki ortalama yüzde 23 olan ticari kredi faizlerinin yüzde 18’ini gösterdiğini bildirdi.

.

Leave a Comment