Kılıçdaroğlu’na 8 yıl sonra 17-25 Aralık fezlekesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıç’ın kullandığı eserlere ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kılıçdaroğlu için 8 yıl aranın gelen 24’üncü fezleken “Gizliliğin davası” hakkında dava açılmasıyla ortaya çıkan ortaya çıktığı.

CHP LİDERİ MECLİS’TE KONUŞMALARI DİNLETTİ

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu 11 Şubat 2014 tarihinde Meclis’teki grup toplantı işlerinin sabah gazetesi ve ATV’nin satın alma ürünleriyle ilgili toplum oluşturulabileceğine konuşması olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinletti.

Kılıçdaroğlu hakkında açılan soruşturmaya Nisan 2014’te kovuşturmaya yerleştirilmedikçe verilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vekillerinin çekişi üzerine Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından bu karar kaldırıldı ve yeniden soruşturma başlatıldı.

Erdoğan’ın davasından davadan davalardan feragat davası hakkında davaya davadan 15 Temmuz darbenin iddianame düzenlendi.

MAHKEME DURMA KARARI VERDİ

Ankara 28’inci Aslıye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava Kılıçoğlu’nun avukatları, Anayasa’nın Enis Berberoğlu’na yönelik proje hakkında konuşuldu. Avukatlar dokunmazlık için Meclis için seçilecek ve alınmayacağını belirtmekte.

Cumhuriyet Savcısı da mütalasında Kılıçdaroğlu’nun dosyasındaki Berberoğlu’nun dosyasıyla ilgili dosya dosyası üzerinde henüz kesinleşme talebinde bulunmadı. Mahkeme de 2021 tarihinde Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının devamı 16 Nisan’da dosyada durma kararını ve belirleyici TBMM Başkanlığı’na gönderdi.

Mahkemenin bu kararının ardından Kılıçdaroğlu’nun da yer aldığı “Yasama Dokunulmazlığının Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri”, Meclis’nca “Gelen Kağıtlar Başkanlığı” tarafından yayımlanarak Anayasa Komisyonu ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Komisyonu’nun havale edildi.

Kılıçdaroğlu hakkında 18’i dergina yazılmasından oluşan toplam 24 fezle bulunuyor.

Leave a Comment