Kılıçdaroğlu’ndan Sakarya Meydan Muharebesi gafı! Bülent Turan’dan tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’da büyük bir gafa imza attı. Ankara’ Haymana ve Polatlı ilçelerinde yapılan Sakarya Muharebesi Meydan’nın Sakarya’da olduğunu söyledi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun gafını sosyal medya hesabında değerlendirdi.

abone ol

Dün partinin grup toplantılarını Sakarya’da yapan Kılıçdaroğlu’nun gafı gafı siyaset ve günlükm oldu.

Kılıçdaroğlu, “Sakarya aynı zaman da bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir üniversite kenti, bir kültür kenti Sakarya. Sakarya’ya bakmak zorundayız. Sakarya aynı plandaki milli yapı içinde en kanlı mücadelenin bir kenttir. Sakaryadır yapısı, Sakarya’nın galibiyetidir” dedi.

Savaşın Ankara ilçelerinde geçmiyor Kılıçdaroğlu, eleştirileri dikkat çekti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’na sosyal medyadan bu duruma tepki gösterdi.

Turan, “Sakarya Meydanrebesi’nin Sakarya’da tartışanzanneden bir siyasinin “cumhurbaşkanlığı adaylığının” olması, hem de bu yarışmaya katılma hakkı!” ifadelerine yer verdi.

“Yoldaşlık değil ahmaklıktır”

Muharrem İnce: Anlık bir gaf değil

yandan, gafı Ötesi medyadan yorumlayan Memleket lideri Muharrem İnce de, “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sakarya Melhame-i Kübrası’ diye ifade ediliyor Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümünde Sakarya Nehri ile Sakarya’nın temel amacık anlık bir gaf değil Milli tartışmamızın başkomutanının bir partinin düştüğüne üzülüyorum bu duruma üzülüyorum” mesajında ​​bulundu

.

Leave a Comment