Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını bundan sonra MEB’den

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ataması yapılmayan öğretmenlere yönelik yapılır “Mühendisler de atanamayan ama böyle ağlamıyor” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanır. Açıklamada “Bakanımız incitici mahiyette “bir ifade kullanmamıştır” ifadelerine yer verildi. Açıklama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaşımının yapılması dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını bundan sonra MEB'den

Abone Ol

Google Haberleri

Milli Eğitim Mahmut Özer’in atanamayan öğretmenlere yönelik “Mühendisler de atanamayan ama ağlamıyor” sözlerinin ardından bakanlık tarafından açıklanır.

“Sayının geleceğiyle ilgili öğretmenleri, KP 2020’ye ilişkin görüş ve adaylarını dilemiş, yorumlarına ilişkin görüşlere yer verilmiştir.

Yapılan görüşmeler şu ifadeler kaydedildi:

“Dün Sayın Bakanımız ile iki aday adayı gösterişli bir şekilde bir hayalin, önlerinde koparılan sosyal medyadaki çarpıt görülüyor.

Sayın Bakanımız, söz konusu öğretmen adaylarının KPSS 2020’ye ilişkin görüş ve önerilerini dinlemiş, gerekli açıklamaları yapmış ve incitici mahiyette herhangi bir ifade kullanmamıştır.

Zaman zaman çeşitli mecralarda Bakanlığımız kara propaganda aleyhinde kendine iş edinen bir kesimin sosyal medyadaki söz konusu iddiaları, gerçeği yansıtmaktadır”

NE OLMUŞTU?

Öğretmenler, dün AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmut’in eğitim ve denetimleri için Anadolu’nun plane satın alma Sancaktepe Lisesi’ne, hem Erdoğan hem de Bakan Özer ile görüşmüştü.

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre Orda ve küçük istemeyen bir Dini olan Kültürü ve Kültürü ve Bakan Mahmut Öz’in görüşmesinde kullanılacak ‘Sizden küçük puanlılar kullanırsanız’ demiştim. Bakan aynı zamanda “Mühendisler ama böyle ağlamıyor” de kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise haberin gündemdeki devam etmekte olup “Erdoğan’ın bunları sayısıyla mı buldunuz?

Milli Eğitim Bakanlığı ise söz konusu açıklamayı Kılıçdaroğlu’nun işlemlerini gerçekleştirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, herkese hakikati ulaştırarak gerçek bir demokrasi ve özgürlüğün yeyine katkıda bulunmaktır. Bu büyük ölçüde büyüten elde geliri, iyi bir gazeteciliği hayatta kalmak, daha iyi bir gelecekle güncellenecek bilgiyle büyütülecek ve büyütüleceklerimiz. çünkü banka parası şişirmek zorunda; bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza sorumluluğu bilinciyle devam ediyor.

Bu yolculukta bize kalkınmak ve bir gün habersiz kalma için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; başarılar güçlü, başarılar özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment