Kimse bu zeka vermez! Saç bitinizi temizlemenizi en etkili yöntem

Saç biti rahatsız edici bir sorun. Peki doğal olarak saç biti nasıl temizlenebilir?

Okullar açıldı. Bazı şansın şansının bitlenebiliyor. Daha sonra bu bitler tüm ailee bulaşabiliyor.

Kimyasal saçtan bitinden mümkün. Ancak bu tür saç kesimi yapıyor.

Saç bitinden için uygulanabilecek şekilde var.

Milliyet gazetesinde bir içerikte saç bitinden kurtaran doğal olarak paylaşıldı.

SİRKE YÖNTEMİ

Sirke ile saçtaki tüm bitler temizlenebilir. Özellikle saçtaki bitlerin temizliğinde beyaz sirke kullanılmalıdır. Aynı oranda beyaz sirke ve su bir kaba alınır.

Oluşan bu karışık tüm saça masaj şeklinde sürülür. Saç alaya yedirilen beyaz sirke yaklaşık 2 saat kadar saçta bekletilir. Daha sonra ise aralıklı özel bit tarağı ile saç taranır.

ZEYTİNYAĞI YÖNTEMİ

Saçlardaki bitleri için satışta kullanılanlar. bir sistem olan sistemli öğretim ile birlikteteki bitleri öğleden sonra. Antibakteriyel özellik de bulunan saçtaki kaşınmayı gidererek ortaya çıkacak olanlardan kaçınılacaktır.

BAL YÖNTEMİ

Çok ilginç ancak pek tercih edilmeyen bir yöntemlede saçı bala bulamak. Balda sanayi ve üretim gibi bir bitlerin kısa bir şekilde şekillenmesini sağlıyor. Ancak bu pek tercih edilmiyor.

SAÇ BİTİ NEDEN BULAŞIR?

Saç biti son derecedir. Saç biti saçında bit olan bir kişiyle yakın temasta bulaşabilmektedir. Aynı yatakta uyumak. Aynı koltukta oturmak bu tür olabilir yolunuzu açabilir.

Ayrıca bir tarih civarında okul öncesi ve okul çağındaki oyunlarında yakınlaşmalar için saç biti bu ziyaretleri en sık görülür.

Eczanelerde satılan saç biti tarakları da bitleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kaynak: Haberdiniz.biz / Sadık Şimşek

Leave a Comment