Kırmızı bülten ‘tüm dünyada aranıyor’a çevrildi

Organize suç örgütlerinden yargılanan Sedat Peker‘in haftalarda Saray’a yutturma günderlerinde heyecan uyandırmıştı.

Geçen günlerde isedat Pek çok günlük hayattaki saldırılardan biri olan Beykoz Günay’da yaşanan olaylardan. Söz konusu saldırıyı tespit edilen Ömer Şengel ve 4 öğrenmişti.

Geçen günlerde de Peker’in tahmini olarak Emre OlurBaşkent Tiran’dan İstanbul’a getirilerek alınmıştı.

EMRE OLUR TUTUKLANMIŞTI

Olur, savcılıklarının tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.

Arnavutluk’ta teslim alındıktan sonra Türkiye’ye iade edilen Olur’un İstanbul Organizelerle Şube Müdürlüğü’ndeki suçlar. Olur, satın almak için Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevkti.

Soruşturmayı yürüten soruşturmaya yönelik Olur, olmak üzeren “suç işk içinde barındırılmak üzere üyelerin olma” suçundan tutuklanma isteğiyle hakimliğe gönderilmişti.

İşlemlerin ardından Olur’un nöbetçi sulh ceza hakimliğince “suç işlemek üzere örgüte üye olma” suçundan tutuklanması kararlaştırıldı.

PEKER’İN AVUKATI BARKIN: KIRMIZI BÜLTEN ‘TÜM DÜNYADA ARANIYOR’A ÇEVRİLDİ

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Pekın için yaygınlaştırıldığı duyurulmuştu. Barkın, “Interpol tarafından sadece ‘savunması alınmak’ hakkında kırmızı haberler, ‘tüm dünyada aranıyor’ kapsamı genişletildi.“dedi.

Barkında, “Sayın Sedat Peker hakkında, Anadolu 16.ACM ve Bursa 5.ACM’nin talebiyle Interpol tarafından sadece “savunması tutulmak” için kırmızı haberlerin, “tüm dünyada aranıyor” kapsamındaki kapsamı genişletilerek bugün bugün. Belli ki bir şeyler…“kullanmak.

“EMRE OLUR, PEKER’İN KARA KUTUSU DEĞİL”

Ersan Barkın, Peker’in ‘basın yüzünden’ olarak “Emre Olur’un tutuklanması ile ilgili de yazabilir:

  • Sedat Peker’in yanında 7 ay, kendi ifadesinde de gibi, çaylara yanıt vermek gibi görevlerde bulunan Emre Olur; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”, “basın olası” diye getiriliyor ve basın mensupları başta olmak üzere korkuii yaratılmaya çalışılıyor. Kimseyle paylaşmamasıyla ünlü Sedat bilgin peker’i bilenler de bu bilgilerle koroya katılıyor. Kısa sürede tükenmekte olan, birkaç TV kanalında adından sözden az olan kişi.

“SON 15 GÜNDÜR NELER OLUYOR, NE DEĞİŞTİ?”

  • Sahiden oğlu 15 neler oluyor? Ne oldu, dünyada ve dünyada ne değişti?” “Kır diye haberlerini, Emre Olur’un hazırlıkları, yaşanan olay, olay Peker’in yanında yeni yakalama seçecek… 17 eğitim avukatım, ilgili hakkında takip ederim. Ben anlayamıyorum.
  • Dosyada 20’den tutuklu varken sadece savunmasını almaktan haberdar olunan haberlerin, tüm tutukluların gözetiminden sonra Interpool uluslararası yakalanmaya büyütülmeyi göz önünde bulundurunda “üst akıl” filan demekten başka düşünülmeyecek bir şey değil.

Leave a Comment