Kıydığı nikah ve dekolte kıyafetleri olay olmuştu! Nihat Hoca olayı gerçeğini anlattı

Ünlü şarkıcı Sevim Egesoy’un kızının dekolteli ve içkili düğününde imam nikahı kıydığı iddiası hakkında konuşan Nihat Hatipoğlu, “Benim Görevim sadece hacı, hocaya dini anlatmak değil” dedi.

abone ol

Nihat Hatipoğlu, ünlü şarkıcı Sevim Egesoy’un kızının dekolteli ve içkili düğününde imam nikahı kıydığı iddiası hakkında konuştu. Düğünde nikah kıymadığını söyleyen Hatipoğlu, “Anormal bir durum ve içki yoktu. Görüntü alanlarında da normal giyinmeliydi” dedi. Haberler.com’un YouTube yayıncısına konuk olan Hatipoğlu çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“İslam’ın yumuşak olan yüzünü yırtıcılar”

Haberler.com’a konuşan olan Prof. İslami tebliğ için davet edildiği her yere gideceğini söyleyen Hatipoğlu, “Türkiye’de daha önemli meseleler varken bunları konuşmamak gerekir. Toplumun her kesimi tarafından takip edilen bir insanım. Toplumun her kesiminden insanla da fotoğraf çekmişimdir. İslam’ı tebliğ etmek için bir kişi alıcısam binlerce kilometreye gitmeye razıyım.Ben hayatım boyunca hep insanları kurtarmaya ve İslam’ı anlatmaya gayret gösterdim.İslam’ın yumuşak olan yüzlerini kullananların denediği ama hep farklı şeyler gösteriliyor.Tebliğ tarzım sadece cami değil, her yerde var.Bir davet yere verildiğimde bir fayda sağlayacaksam hayır demem” dedi.

Dini nikahı ben değil, Lübnanlı Müftü kıydı. Daha önce yanıma gelenleri kırmayarak uçak ve konferanslarda da nikah kıymışlığım oldu. Müftü nikahı kıydıktan sonra bizimle düğünden ayrıldık.

“Düğünde içki yoktu”

Katıldığı zaman imam nikahı kıymadığını söyleyen Hatipoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Türk kızımız ile Lübnan asıllı damadın düğünüydü. Lübnan Müftü Yardımcısı ve Filistinli bir hocamız daha vardı.Aynı zamanda üst düzey misafirler da vardı.10-15 dakikasında İslam’ı anlattım ve dua ettim.Dini nikahı ben değil, Lübnanlı Müftü kıydı.Daha önce yanıma gelenleri kırmayarak uçak ve konferanslarda da Nikah kıymışlığım oldu.Müftü nikahı kıydıktan sonra bizşitle düğünden ayrıldık. ve anlayışlı karşılamamız gerekiyor.”

.

Leave a Comment