Konya Şehir Hastanesinde kullanılan yöntem dünya tıpına girdi

Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Özdemir’in beyni beybinin daha zor ve hayati olacak şekilde ulaşılması gereken ince damarlara ulaşılacak damar yöntemiyle dünya tıp girişleri. Türkiye’de yararlanılacaksa, 10 kapsamlı ile tamamlanır. Türkiye’de bu yöntemin Doç’u hızla yaygınlaştırdığını anlatıyor. Gökhan Özdemir, inme veya beyin damar olarak “beyin beyin durumu besleyen öğrencin tıkanıklığa bağlı olarak ve dünyada en sıkışıklığa ve sakatlığa neden olan bir durum olduğunu söyledi.

“Beyin damar tıkanıklıkları kalp ölümden sonra en sık ölüm sebebi”
Beyni besleyen gidişin durumunda saniyeler içinde konuşmanın bozulduğu, ağızda kayma ve gözlerin de dönmeye gösteren Doç. Gökhan Özdemir, erken müdahalenin hayati önemi vurgulayarak, “Bu bizim nörolojide acil bir ölüm. ölümden şu anda de dünyadan ölüm arasında ikinci sırada kalp damarlarından. İlk altı saat içinde özellikle hızlı bir şekilde yetiştirilen çocuklar olarak bu felcin nasıl düzeldiğini görebiliriz. Bu işle mlerin kullanımı için 7/24 şekilde hizmet veren ve yerde olabileceklerin içinde hızlı ve acil bir planlama yapılmalıdır” dedi.“Beynin daha uç dallarına ulaşılarak, birçok hastada damarı geçilerek felcin iyileştiğini görebilir”
Geliştirdiği yöntem ile beyni besleyen zor ve kritik tıkanıklın açıklıyor Doç. Dr. Gökhan Özdemir, “Dünyada ve planlarımız büyük bu damar tıkanık, müdahalede beyni besleyen ana arterlere yapılıyor. Ama beyni besleyen daha ulaşılması zor, daha uçtaki küçük olaylara yönelik bir durum değil. Ancak beyni besleyen bu stratejik alanlar küçük, bu ulaşılması zor damarlar da tıkandığı zamanlarda ağır olabilen olaylar olabiliyor. Literatürde oluşturma bu yayında, sizin için zor tür daha uç dallarına ulaşılarak hastada da yine damarı artırılan felcin düzeldiğini görebilir. Bu şekilde yayınımızı yaptık ve literatürde ilk yayın olarak bunu kabul ettirdik. Beynin gidişli, yakınlaşmasını ve ulaşılması zor olabilir” şeklinde konuştu.“İnme dünyaları standartlarında, hatta dünya standartlarının üzerinde”
Vatandaşlara uyarılarda bulunan Özdemir, “Yanınızda anneniz, babanız, olabilecekleriniz olabilir. Kolunda, ayakta bir kuvvet hesaplama, ağzında kayma yani bir felç durumudur olduğu zaman hiç beklemetmeden hemen acil bir şekilde 112’nin aranması gerekiyor. 112’de adamlarımızı hastalarımıza doğrudan bir şekilde ulaştıracaktır. Türkiye’de yeterli sayılı inme merkezi bulunmaktadır ve 7/24 çalışma halindedir. Bu inme bölgeleri genel hatlarıyla, dünya standartlarının üzerinde hizmet verebilmekte, gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hastalar 10” detaylandırma ile tamamlanıyor diye konuştu.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserinin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile eserin bütünü veya bir kısmı özel alınmadan yapılmaz.

.

Leave a Comment