Koruyucu Giyim Ve Donanım Malzemesi Yönergesi Bakanlık Taşra Teşkilatlarına Gönderildi

Konuya ile ilgili olarak bir-Sen tarafından doldurulacak şekilde:

“Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak Tarım-Orman Hizmet Kolu çalışanlarımız, kazanıma imza attığımız 6. Dönem Toplu sözleşme hükümlerinden biri daha hayata geçiriliyor.
Tarım ve Bakanlığı ile Bağlı ve İlgili Taşra Teşkilatlarında Görev Yapan Personele Koruyucu Giyim ve Donanım Kuruluşunun Verilmesinin kazanımımızın Bakanlığı Taşra Teşkilatlarının nezdinde ulaşıma yönelik bakanlık taşra teşkilatlarına gönderildi.
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından 01.10.2022 1 imzalanan “Koruyucu Giyim ve Donanım Malzemesi Verilmesi”ne İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge, Destek Hizmetleri Başkanlığı tarafından Bakanlık Taşra Teşkilatlarına gönderildi.
01.01.2022 yılı içinde geçerli olacak şekilde gözden geçirilmek üzere kullanıma yönelik giyim ve malzeme için sözleşme gerekli personele ayni olarak gelecek.
Yönerge personele verilecek olan giydirme ve donanımın malzemelerini ve tavan vergileri tarafından belirlenebilir olup-Ormancılık hizmet verecek-yetkili sendikası TO BİRÇ olarak bizler de komisyona üye simgesı ile katılacağız.
Bakanlık Destek Hizmetleri Başkanlığı sekretaryasında olacak olan denetim Bakanlığı Koruyucu Giyim ve Malzemelerinin üst kısımları belirlenmiş donanımdan sonra söz konusu Yönerge ve komisyonların uygulanmak üzere Bakanlık taşra teşkilatlarına uygulanacaktır.
Sayın Bakanımız Sayın Dr. Vahitişçi’ye hassasiyetleri ve ilgileri için teşekkür ediyor, kazanımlarımıza, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve okullarımıza hoş geldiniz Prof. Dr.

Memurlar.Net’i Youtube‘dan takip etmek için tıklayınız

Leave a Comment