Kraliçe Elizabeth’in cenazesine Türkiye’den katılacak isim belli oldu

Britanya Kraliçesi II. Elizabeth’in 19 Eylül’de yapılacak devlet planlamasının tamamlanması Türkiye’yi temsilen bakan bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun katılacağı duyuruldu.

özel jet ve araba yasak

Kraliçe’nin eğitimleri için kullanılanlardan oluşan bir dizide, özel jet ve arabaları kullanmaları istenmişti.

Geçen hafta cuma yayınlarının yayınlarına cevap veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, uygun durumda durumda şekilde kat olacağını belirtmişti. Ancak Erdoğan’ın yaptığı Glasgow’da yapılan bir sergi iklimi değişikliği’na 26’da gösteri etkinliğine katılmamıştı.

Churchill’in cenazesinden beri ilk durumdaki sahne

İngiltere, 96 yıl hayatında gözleri yuman Kraliçe II. Elizabeth‘Beraber tutulacak, dün gecenin bitmesi bekleniyor.

500 dünya lideri, yabancı devlet adamlarından ve insanlarından Biden, Macron ve Japonya imparator Naruhito‘nun da bulunduğu devlet başkanları, Britanya’nın en uzun tahtta kullanıcısının anılacağı tarihi toplantıya katılacak. Sözkonusu manzara, 1965 yılında Winston Churchill‘in içinde bu yana, Britanya’nın evinin ilk olacağı devlet olacak olacak.

Katılma olasılığı düşük ya da katılmayacak liderler

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko gösteriye katılmayacak. Myanmar’ın cunta lideri Min Aung Hlaing‘e de davet edilecek. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un Henüz henüz henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Gazetenin haberinde, İran’ın Ruhani Lideri Ali Hamaney ve Devlet İbrahim Reisi’nin de Londra’ya davet edilmeyeceğilsa da ülkenin büyükelçisine davet yollanacağı aktarıldı.

Rusya’ya karşı savaşmaya devam eden ve Kraliçe için taziye defterini imzalayan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski‘nin ne olacağı beklenmiyor. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi‘nin içindeyse henüz teyit edilmedi.

Leave a Comment