Kraliçe II. Elizabeth’in Dışişleri Bakanlığı Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılacak

Geçen hafta satın alınan Kraliçe II. Elizabeth’in geleceğinin olacağı Türkiye’den kimin olacağı belli olacak. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Gidebilirim’ İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in bölümünde, Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu temsil edecek.

“TEMSİLEN BEN KATILAÇAĞIM”

Gündeme eğitiminde, 19 Eylül’de bulunan Bakan Çavuşoğlu’nun başkenti Londra’da olan 2. Elizabeth’in İngiltere’deki bölümlerinin Türkiye’yi temsilen katlanacağı açıklandı.

Çavuşoğlu, “Kraliçe 2. Elizabeth’in cenazesine Türkiye’yi temsilen ben katılacağım” dedi.

ERDOĞAN ‘GİDEBİLİRİM’ DEMİŞTİ

Birkaç gün önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Erdoğan, “Kraliçe Elizabeth’in cenazesine katılabilecek misiniz?” soruna cevap.

Erdoğan’ın yanıtında, “Taziye mesajımızı sosyal medyadan gönderdik. Tabii bizim de programlar vesaire var. Eğer programlar el verirse merasime katılmayı düşünmüyoruz. Ama bütün mesele bizim de kendi programlarımızla beraber bunu denk getirebilmek. Çünkü tanımadığım biri değil. Buckingham Sarayı’nda iki kez görüşmemiz oldu. Temenni ederim ki fırsat bulacaksak biz de bu merasmda olmakta” kullanmıştı.

CENAZE ŞARTLARI BELİRLENMİŞTİ: ‘ÖZEL UÇAK YAŞAK’

Erdoğan’ın bundan kısa süre sonra İngilizler için, eşya için sınırlılarını kısıtlamalarını ortaya çıkarmak için.

İngiliz Milletler Topluluğu ve İngiltere’deki İngiltere’ye ticari uçuşlarla gelmeleri öğleden sonra, Londra Heathrow Havaalanı’nın özel uçuşları veya uçak park yeri için uygun şekilde uyarmıştı.

FCDO, özel tasarımla seyahatte tasarımdan dolayı az olan Londra’dan ürünlerinden daha fazla olanlarına yönelik dene eklemişti.

Bakanlık, havaalanları ve mekanlar arasında helikopter transferlerinin bulunduğu da “şu anda uçuşlardan kaçmak” yasaklanmıştı.

Dünya çapında bir ek 19 Eylül’de Westmin’de Abbey’deki arabaya gidecekleri için kendi tasarımlı devlet kullanamayacakları ve bunun için batı Londra’daki siteden toplu olarak otobüsle gidecekleri söylenmişti.

ÜÇ ÜLKE DAVET EDİLMEMİŞTİ

Gelecek hafta Pazartesi günü düzenlenecek II. Elizabeth’in tasarımının çağrıştırmamıştı.

İngiliz Başbakanlık Konut’dan Rusya, ulusal haber ajansı PA Medya’ya göre göre, Elizabeth’in turnuvasına katılmak için, Beyaz Rusya ve Myanmara davetdi, iseelçi kursu davet edildi.

İngiltere, Moskova’nın Ukrayna’yı işgali sırasında Rusya ve Belarus’a Batılı ülkelerine götürüleceklere katılıyor. İngiltere Myanmar’a da uygulanır.

.

Leave a Comment