Kraliçe II. Elizabeth’in geleceğine ne kadar dünya kalacak?

oluşturulma Tarihi: Eylül 13, 2022 16:28

İngiltere Kraliçesi Elizabeth için yapılacak 2 hazırlık için devamlar. Cenazeye dört bir yanındann kat olacağı öğrenilirken iki lider Rusya Devlet Başkanı Putin ve onun en yakını Aleksandr Lukaşenko. Cenaze düzenlemede yönlendirmede protokol için de hükümetten geldi. İsmi açıklanmayan hükümet yetkilisi dünyanin küçüke binmek zorunda kalacağını açıkladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İngiltere monarşisindeki 70 yıllık saltanat en uzun süre kalanıyla ünvanına sahip Kraliçe II. Elizabeth’in gözden kaybolması sonrası gündemdeki en önemli olaylardan biri olacak olacak.

CENAZE TÖRENİ 19 EYLÜL’DE

Geçen hafta perşembe günü’daki Kalesi’nde hayalrood Balmoral Sarayı’na taşınmıştı. Bugün Londra’ya götürülecek, 19 Eylül’de tamamlanacak olana kadar Buckingham’da kalacak.

Cenaze 19 Eylül Pazartesi günü yerel saatle Westminster Abbey’de yapılacak. 19 Eylül ise Birleşik krallık’ta tatil resmi olacak.

Kraliçe II.  Elizabethin'de olacak hangi dünyada kalacak

2 BİN KİŞİLİK VIP LİSTESİclass=”medyanet-inline-adv”>

2. Elizabeth’in yetiştirilmesi, İngiltere’nin Winston devletinin ilk tam kutlamaları olacak. Bu artan de götürülüyor.

İŞTE TÖRENE KATILACAK İSİMLER: BİDEN, MACRON VE TRUDEAU…

İngiliz basınında yer haberlerine göre bölüm için 2 bin kişilik VIP bir liste hazırlandı.ABD Başkanı Joe Biden, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in ziyarete geleceklerini açıklayan ilk dünya çapında olacaklar.

Törene katılacak liderler arasında, Almanya Başbakanı Frank-Walter Stemeier, İtalya Başbakan Sergio Matarella, İsrail Başbakanı Isaac Herzog, İrlanda başbakanı Micheal Martin, Avustralya başbakanı Anthony Albanese da yer değerli.

Kraliçe II.  Elizabethin'de olacak hangi dünyada kalacak

AVRUPA KRALİYETİNDEN ÖNEMLİ İSİMLER DE KATILIYOR

Hollanda Kralı Willem-Alexander ve Kraliçe Maxima, İspanya Felipe ve Letia ile Belçika Kralı Philippe ve Kraliçe Mathilde gibi Avrupa’nın gününden önemli olan günlerin günü için Westminster Abbey’de alacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

HANGİ DEVLET LİDERLERİ DAVET EDİLMEDİ?

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro Japonya İmparatoru Naruhito’nun da gösterime katılacağı öğrenilirken Rusya Devlet Başkanı Putin ve onun en yakın okuyucusu Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’nun gösterime davet edin öğrenildi.

Myanmar’dan Suriye’den Beşar Esad ve Kuzey Koreden Kim Jong-un gibi görüşmelerin merkezindeki belediyelerdeki randevular için henüz net bir açıklama yok ancak görünür Min Aung Hlaing.

Kraliçe II.  Elizabethin'de olacak hangi dünyada kalacak

KATILAMAYACAK İSİMLER…

İran Devlet Başkanı İbrahim Reisi’nin İran’daki gösteriye katılmayacağı öğrenilirken sadece büyükelçi organizasyonu yapılacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Çin Devlet Başkanı Xi ve Hindistan Başbakanı Narendra Modlarını katılımlarını onaylamıştır. İngiliz Dailymail gazetesi, Suudi Arabistan Kralı Selman’ın yaşı ve sağlığı için davetiyeye pek olası bir örnek.

Ülkedeki devam eden savaşta Devlet Başkanı Zelenski’nin de görüldüğü gibi beklenmiyor.

OBAMA, TRUMP VE MERKEL TÖRENİ KAÇIRABİLİR

İngiliz basınında yer alan eski devlet başkanlarının davetlileri Buckingham Sarayı’nın takdirinde olacak. Bu da Obama ve Donald Trump ve Angela Merkel gibi isimlerin anlaşılmayabileceği ihtimali geliyor.

Kraliçe II.  Elizabethin'de olacak hangi dünyada kalacak

TRUSS İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSATclass=”medyanet-inline-adv”>

Birleşik Krallık’ta 4 ülke olan İngiltere, İngiltere ve Kuzey İrlanda’nın sonbaharda yer alması bekleniyor. İngiltere’nin henüz göreve gelen başbakanı Liz Truss ile muhalefetteki İşçi Partisi lideri Keir Starmer, sergide sergide yer alan kişiler arasında yer alıyor. Cenaze ayrıca Truss için kendini tanıtma amaçlı olarak değerlendiriliyor.

Kraliyet unvanlarından vazgeçerek eşiyle ABD’ye yerleşen, Kraliçe’nin torunu Prens Harry ile eşi Meghan Markle da dahil olmak üzere, İngiltere Kraliyet Ailesi’nin tam model görünümünde olması bekleniyor.

DÜNYA LİDERLERİNDEN İLGİNÇ TALEPLER

ABD raporuna ait kayıtların tarihlerinin finaline katılacak liderlerden talep edilen yer bir resmileye alındığını iddia etmişti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Derginin iddiasına dünya liderlerinden Londra’ya özel uçakla, Londra’lı uçakla gelmeleri, bunun için kullanılmayacak, Londra’ya özel uçakla, uçakla gelmeleri istendi ve bunun için kullanılmayacak, Londra’ya otobüse bindirilecek şekilde gerçekleştirilecek olan bölgeye götürüleceği kaydedildi.

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA GELDİ: LİDERLERDEN OTOBÜSE BİNMELERİNİ İSTEMEK UYGUN DEĞİL

Ancak söz konusu tepkilere neden oldu. Hükümetten ismi açıklanmayan bir kaynaktan geleceka noktayı kaydırıcılardan ‘otobüse binmelerini’ istemeninuygun söyledi.

Kaynak büyük ölçüde binmelerinin açıklamasını yapmak için yeterli olmayabilecek durumda olma konusunda yeterli olmamaktadır.

ABD Başkanı Joe Biden, Emmanuel Macron ve Japonu Naruhito, otobüsten yolcudan muaf tutulanlar isimleri arasında.

Kraliçe II.  Elizabethin'de olacak hangi dünyada kalacak

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KATILACAK MI?

2. Elizabeth’in etkinliğine yönelik programa katılmadığını söylediğini ifade ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da “Taziye mesajımızı sosyal medyadan gönderdik. Tabii bizim de programlar vesaire var. Eğer programlar el verirse merasime katılmayı düşünmüyoruz. Ama bütün mesele bizim de kendi programlarımızla beraber bunu denk getirebilmek. Çünkü tanımadığım biri değil. Buckingham Sarayı’nda iki kez görüşmemiz oldu. Temenni ederim ki fırsat bulacaksak biz de bu merasmda olmakta” kullanmıştı.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment