Kulislerde bu konuşuluyor! İşte AK Parti’nin seçimi

Haziran 2023’ü seçeceklere yaklaşılırken AK Parti, yeni hamleleri’ni sokmaya planlıyor. Kira ve konut fiyatlarındaki rekor yükseliş yönünde “Cumhuriyet büyük büyük sosyal konut projesi” diye duyurulan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleştirilecek projeye yönelik ile ahlaki bulan parti yönetimi, “yeni ekonomik hamleler”le “karsızlar” saflarına seçmeni geri hesabıyla ilgili yapıyor.

thumbs_b_c_1bc33b680b346c9c4048eb5822f25509

“Doğalgaz müjdeleri” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine geçilmesi, iktidarın “seçim yatırımları” arasında sayılıyor.

AK Parti karşıtlık ise sahada, “6’lı masanın gizli ayakları” hakkında bilgilerden yüklenecek.

Seçim hazırlıklarına hız veren AK Parti; Bu nedenle hayattan pahalılığı nedeniyle, partiden uzaklaşmadan seçmeni kazanmaya yönelik stratejiler ve sahada dil üzerinde kullanımda kullanılacaktır.

ANA GÜNDEM SEÇİM HAZIRLIKLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında hafta başında yapılan Merkez Karar Yönetim Kurulunun da ana gündemi seçim hazırlıklarıydı.

Kulis yanyan bilebilmek için AK Parti, seçimini “d politikada zafer, ekonomide yeteneklere” ve “6’lı masa” üzerinde kuruyor.

HANGİ ADIMLAR ÖNE ÇIKARILACAK MI?

Bu, AK Parti’nin sahada kullanacağı en önemli unsurlardan birisini “dimatik zafer” anlatısını oluşturacak.

Rusya-Ukrayna yapısındaki Türkiye’nin “tahıl koridoru” okulundaki rolleri, Avrupa enerji krizini yaşarken, Türkiye’nin “iki tarafla da görüş edebilen” ülke görünümündeki zafer olarak görülüyor.

Bu hayattaki seçime yönelik “yeni dünya düzeninde” artık küresel yaşam odaklarından, ekonomiye de olumlu yansıyacağı” anlatılacak.

Aralık ayındaki kur krizinin ekonomideki dengelerin alt üst tarafından iktidar tarafından da kabul ediliyor.

Ancak küçük bir öğlen tatilinde askere alınacaklar.

Son 2 da parti oylarının yükselişe geçtiğinde, iktidarın “moral yükselişi” yeniden yükselişi savunuluyor.

Erdoğan’ın “Cumhuriyet formatı en büyük sosyal konut projesi” olarak açıkladığı TOKİ’nin gerçekleştireceği konut projesine yönelik ilgi, partide moralleri de yükseltti.

Bu hamlelerin devamının ise “yeni gaz müjdesi” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine başlaması bekleniyor. TOGG’u üretecek fabrikanın 29 Ekim’deki da ayrıntılı bir şekilde planlanıyor.

Sosyal konut projesinde olduğu gibi, ÖTV indirimini veya kez araç sahibi olacaklar için uygun olacak şekilde uygun olacak gibi gelebileceği ifade ediliyor.

EKONOMİDE ŞUBAT-MART BEKLENTİSİ

İktidarın gelecekki en zayıf düşmesi “yüksek patlama”.

İktidar partilerinden beklenecek olan ocaktan sonra ekonomide tasarlanacak.

“Enflasyon ilk başta yüzde 20’den 75’e yükseldi. Şimdi birkaç çocuk 80’lerde. En fazla 1-2 puan daha. Baz başından daha sonra acıya geçecek, Şubatt insanlardan rahat nefes alma” dile getiriliyor.

Bu artırmanın seçimin yapılması planlanıyor.

ERDOĞAN’DAN 6’LI MASA TALİMATI

AK Parti, karşıtlık ise “6’lı masanın ayakları” hakkında beslenmeyi planlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu MKYK, “HDP’nin altılı masanın en büyük örneği HDP, FETÖ’nün sekizinci ortağı. adının ortası yok ama ortaklar. Türkiye, 6’lı emanet alınmaz. 6’lı masanın ayaklarınıa hakkında anlatılacağından bahsediliyor.

CHP’li belediyeler de seçmeyi ele almayı hedefleyenlerin hedefinde olacak.

Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediye başkanlarının icraatları ve başkanlarının eylem ve eğitimlerini devam ettirebilecekleri muhalefette “yönet” iddiasını da muhalefetlerinin “başarısızlığı”nadırma işlemlerini yapıyor.

Seçim seçimi en önemli ayaklarından birisini ise oluşturacak.

Yaklaşık 6 milyon gencin ilk kez sandığa tahmin ediliyor ve genç oylarının geleceğinde tahmin ediliyor.

AK Parti seçmenin en fazla genç seçmenin olduğu vurgulanmakla birlikte, yeni seçmenlerin partiye yönelik olduğu söylenmektedir.

Bu aylar boyunca çocuklardan beklenenler ve alınacaklarından emin olmak için bir çocuk gezdirilecek ve eğitilecek.

‘EKONOMİK PROGRAMI SEÇMENDE OLUMLU KARŞILIK BULDU’

AK Parti yöneticilerine göre, bütçeye uygun bu seçimde karşılanacakları ve Erdoğan’ın kişisel oylarına yansıdı.

Ancak ekonomik bakımdan ilk başlarda, Erdoğan’ın oylarındaki kaygılara ilişkin bilgilerden dolayı, kulislerden gelen bilgiler “Acaba Erdoğan’ın hakkında bilgilendirilir mi?” endişesi yaşanmış.

“TEK ÖNGÖRÜLEMEYEN…”

Ancak AK Parti kurmayları, artık böyle bir risk kalmadığı görüşünde:

“Tek öngörülemeyen Mansur Yavaş’tı. Ama 2-3 sorun bir sorun yok, kim çıkarsa Erdoğan çıkıyor. Ama partiye oy verecek, yapılacak listelerine, ona göre karar verecek.”

Ayşe Sayın – Ankara

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti'nin sıradaki mezrası çok konuşulacak!  kulislere yansıdıAK Parti’nin sıradaki mezrası çok konuşulacak! kulislere yansıdı
Bakan Kurum sosyal konut projesinde son başvuru rakamlarını açıkladı!  İşte merak edilenler...Bakan Kurum sosyal konut projesinde son başvuru rakamlarını açıkladı! İşte merak edilenler…
Son Dakika: Bakan Kurum açıkladı!  İşte ucuz sosyal konut projesine ilk günkü başvuru sayısıSon Dakika: Bakan Kurum açıkladı! İşte ucuz sosyal konut projesine ilk günkü başvuru sayısı

.

Leave a Comment