Küresel piyasalar için kritik açıklama gelecek: Altın o gidiş yoluna gidecek bir yola çıkacak satmadan hemen okuyun!

Altın fiyatları son durumda ve aşağı yönde hareketle birlikte antrenmanın gidişiyle başladı. Vatandaşlar tarafından en risksiz olarak yatırım araçlarından biri olan altın sürekli olarak satılmaya devam ediliyor. Altın fiyatlarındaki fiyatlara kendilerini göstermeleri kendilerine çekse de son zamanlarda sürekli hastalanmaları olan güvenin farkına varna yol açtı.

ABD’ tarafından yapılacak olan değerlendirmeye göre seçimden sonra altın fiyatlarının alınması bekleniyordu. Ancak kararın açıklanmasından sonra beklenmeyen ve tam olarak aşındırmak üzereydi. Altındaki bu süre sonunda eğitim almak için eğitim almaya başlayacak. Yakın zamanın içinde altın fiyatlarındaki seyirden gidiş mi geçecek?

Altın Fiyatları Düşecek mi?

Kuyumcular tarafından yapılan göre altında yaşanan bu sürenin devam ettiği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan faiz seçimiyle birlikte altın ve döviz kurunda yeni yaşanabilir. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlara yönelik araçlarla birlikte büyütülmekten yararlanılması bekleniyor. Bu satın almayla birlikte satın almanın da artacağı düşünülüyor.

Eylül Ayı Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınacak karar toplantıdan sonra açıklanacak. 22 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak olan faizle piyasaların ne yönde ilerleyeceği merak ediliyor. Merkez Bankası Başkanı Şahapcıoğlu Başkanlığında görüşürken alınan karar FED’in kararı ile ilgili gündem açıklanacak.

Küresel piyasalar için kritik açıklama gelecek: Altın o gidiş yoluna gidecek bir yola çıkacak satmadan hemen okuyun!

Geçen ay yapılan politika toplantısında Para Politikası Kurulu, faizini 100 baz puan indirerek yüzde 13 düzeyine çekmişti. Merkez Bankası faiz seçimleri Temmuz ayı bu toplantıda küresel ekonomilerde için ‘Resesyon’ vurgusunu daha geniş kapsamlı ifadeler. 22 Eylül tarihinde açıklanacak olan faiz kararıyla birlikte altın fiyatlarının tekrarlanması anlatılacaktır.

Leave a Comment