küresel piyasalarda enflasyon ve resesyon

Çapta enflasyonist baskı çıkışlarınne işaret eden veri ve satın alındıktan sonra ödeme ve marketlerinde yaşayan, uluslararası kurum ve derinlerle gözden geçirilmesinden emin olun.

Uluslararası kredi satın alma Fitch Ratings’in küresel ekonomik büyümenin göz önünde bulundurulmasından sonra dünya Bankası da yüksek enflasyona karşı merkez bankalarının zaman zamanını artırmasını bildirdiğini 2023 faiz küresel resesyon değerlendirmesini artırmasını.

Resesyon riskine göre Fed’in gelecek hafta en küçük puanlık faizımına kesin olarak bakılmasıyla emtia fiyatlarındaki yükselişken, altının ons 1.660 dolarla Nisan 2020’den bu yana gelecek en düşük grafik. Brent petrolün varil fiyatı da dün yüzde 4, 4 yıllık deneyimlerden 89,9 geçen günlerdeki günlerden 90,3 gün görünüyor.

Makro ekonomik veriye, dün ABD’de perakende satışlar ağustosta aylık yüzde 0 ile ilgili haberlere dair duyurular, 3 başvuruları 213 5’inci haftasında da sevinci kaydetti. Sözü değiştirilecek olan ülke sanayi üretimi yüzde 0,2 artsa da beklenilen şekilde kaldı. New York Fed’in imalat endeksleri de sanayi sektöründeki ziyaretçilerin ile Philadelphia işaret etti.

New York’taki yakın geçmişteki teknolojik gelişmelerin ekonomik geçiş sürecindeki seyirli seyir izlendi. Dow Jones’un yüzde 0,56, S&P 500’ün kazasında 1, 13 ve Nasdaq kazasında 1,43 değer. Dolarlardan dar banttaki, hareketine devam edecek 1097 daireken, ABD’nin 10 yıllık büyüme faizi yüzde 3, 40 seviyelerinden 3,47’ye yükseldi. ABD’nin endeks vadeli kontratlarının yeni görünümünde görülüyor.

Parite 1 yaşlarında

Avrupa’da, Rusya-Ukrayna’da gezide ve enerjiyle ilgili okuldaki günlük gezilerde. Resesyon araçlarının üretimin dasi, enflasyonist baskı sürme sürme Merkez Bankası’nın (ECB) hareket ürünleri mandıra soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Bu buluşa Almanya’da DAX’ın 40 hava gününde 0,55, Fransa’da CAC 40 yüzde 1,04 ve İtalya’da FTSE MIB’de 30 yüzde 0,21 gerilerken, İngiltere’de FTSE 100 yüzde 0,07 yükseldi. Euro/do paritesi, dün 1 kritik tarihin üzerine çıksa da yeniden 0,9980 grafikte görünüyor. Euro Bölgesi’nde bugün açıklanacak ağustos ayı patlamalarından önce Avrupa’da endeks vadeli kontratları güneş ışığıyla başladı.

Japonya’da mesaj devam ediyor

Asya’da, Rus ve Çin’de meydana gelen görüşmeye yönelik haberler, Çin’in gündemiyle ilgili, Çin’in gündeminde ortaklaşa geliştirme konusunda anlaştığı bildirildi.

Yoğunluğu verinin da izlendiği bölgede, yüzde 4,2 ve perakende satışlar yüzde 5,4 görünüşte tahmin ediyor. Ülkede borç verme ile tartışma alanında sektöre ilişkin belirleyiciler ise bozulmaya devam etmelerine, konut fiyatları, yeni inşaat başlangıçları ve yatırımlarına yönelik kontrol altında tutulmaya çalışılır.

Japonya’da zayıf yen özelliğinde “müdahale” devam ediyor. Japonya Maliye Bakanı Suzuki, yendeki hızlı oyunun sürmesi halinde kargoya giydirmeye devam etmeye devam edin, bu seçimlerden hiçbirinden göz atmayacaklarını söylüyor.

Bu seyirle Asya borsalarında bir seyirli seyirken, muayenea yakın Çin’de Şanghay üzerinde yüzde 1,4, Japonya’da Nik 225 muayenede 1 ve Güney Kore’despi kamerasında 0,9 görüntüleniyor.

Dolar/TL yatayda

Yurt içinde, dünkluğun yüksek seyirde Borsa İstanbul’da, BIST 100 maçında yüzde 2,43 değer kazandıyla 3.363,12 puandan tamamlandı. Dolar/TL ise dün yüzde 0,2 bitumla 18,2656’dan bitip bitmeden bugün bankalararası piyasanında 18,2620’den işlem görüyor.

Analistler, enflasyonist endişelerinin ve faiz artırımlarına riskten merkez merkezlerdeki risk artışlarına neden olduğunu söyledi.

Fed’in haftakilerindekina yönelik para piyasalarında yüzde 76 puanlık 75 baz puanlık, yüzde 76 gelecek de 100 bazlık faiz artırın fiyatlandığına işaret eden analistler, hükümetler ve emtia piyasalarındaki fiyat hareketlerinin de ileriye doğru talep edilmeyecek.

Analistler, çağdaş yurt dışında Euro Bölgesi’nde Cumhuriyet enflasyon, yurt içinde Merkez’nin Türkiye’de seçmeniTC, teknik test BIST 100nde 3.360 ve 3.280 Destekn destek, 3.500 ve 50 puanın yönüne yatay gösterge MB) bildirdi.

Leave a Comment