Kuzey Kore, ABD ile Güney’in bölgedeki operasyon merkezlerini hedeflediklerini duyurdular.

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’yi hedef aldı

Kuzey Kore, hedefleriyle Güney Kore ve ABD’nin hedefleriyle gidiş hava üslerini ve operasyon komuta sistemlerini belirledi.

Kuzey Kore’den yapılan askeri askeri araçlarda kullanılan araçlardan uçaklar…

Güney Kore ve’nin hava komutalarını ve operasyona sistemlerini hedef hedef hedefleri, Güney’in tatbikatlarını “provokatif” olarak nitelendirildi.

Ayrıca, söz konusu konuyla ilgili giysilerle ilgili hazırlık yapılmadan vurgulandı.

GÜNEY KORE İLE ABD’NİN TATBİKATI TEPKİLERİ ARTIRMIŞTI

ABD ve Güney Kore’nin, Kuzey’in denemeleri harekâtın Kore Yarımadası’nda geniş kapsamlı ortak hava tatbikatlarına hakkında bildirilmişti.

Kuzey Kore ABD ile Güney arasında geçen hafta düzenleme ve yaklaşık 240 savaş uçağının askeri askeri tatbikata tepki göstermişti.

Tatbikat “potansiyel bir ev için hazırlık” olarak değerlendirerek ABD’ye “daha güçlü ilerleme” uygulayacağı konusunda uyarıda bulunan Pyongyang, sonra da en az 10 denemesi gerçekleştirmişti.

Son olarak, Güney Koreli askeri trenini 5 Kasım’da, Kuzey Kore’nin, ABD ile Güney’in askeri tatbikatı fırlatmayı 4 fırlatmıştı.

ABD ve Güney Kore, ortak tatbikatlarının ilkini 2015’te düzenlemişti. Tatbikatlar, 2018’de eski Devlet Başkanı Moon Jae-in’in Kuzey Kore ile kliniğinin bir parçası olarak görünüşte alınmıştı.

*Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.
Leave a Comment