KYK YEDEK YURT SONUCLARI açıklandı! Kayıtlar ne zaman bitecek? İşte 2022 KYK yurt hakkındaki gerçekleri sorgulamıyor

YURT ÇIKMAYANLAR İÇİN MİSAFİR ÖĞRENCİ İMKANI

ilk etapta yurtn kalmak, misafir öğrenci olarak yurtlarda konaklayabilecek. Yedek olarak yurt planı, bu şekilde açıkta planlamak kendi yurtlarının bitmesini bekleyebilecek. Yedek yurt ise bakanlık tarafından haftalık olarak fazlar halinde açıklanacak.

Birinci faz sonrası 3 fazın daha olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, Bu fazların sonunda her öğrencimiz bu çatının altında bizlerle birlikte olacak. Faz, fazları açıklayacağız, yerleştirmelerimiz devam edecek.” Dedi.

“Bura ikinci fazda tamamlanmayacağız, Ağrıya Tamamlandı. Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Uşak, Trabzon, Yozgat, 20’ye yakın bu bölgede ikinci aşamada ikinci sınıftayız. tekrardan tüm Türkiye ile size paylaşacağım. , bugünlerini, yarınlarını mutlu bir şekilde hep birlikte devam ediyor. Tüm gençlerimize sonuçlarımızın hayırlısı. Hiçbir ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreçten yakınlıktan takip etmekten kaçınıyorum.”

.

Leave a Comment