‘Laik, herhangi bir eğlence için…’

Eğitim-İş Sendikası, bu sabah Ankara’da Öğretmenlik Meslek’ın geri dönüşlerinin ve öldürülmesindeki eğitim emekçilerinin ücretlerini talepleriyle Birinci Meclis’in eğitim emekçileri’e aracını istedi.

Ancak Eğitim-İş’ten alınacak polis engeli. Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın görünümünde, polis barikatlarının görünümüda, “Kendi evimizin tercihi çelik barikatlar. Milli Eğitim Bakanlığı’na, evimize giden engel oldular. O gün’Açın evimize’ dedik, bugün’Açın Atamıza gidiyoruz’ diyoruz. Ne çelik barikat, ne polis koruması bu geri adım attıramaz “ düşüncelerini dile getirdi.

Polisin yardım yardımı tarafından sloganlarla protesto edildi. Eğitim-iş üyelerini tepkisinin polis barkatları kaldırıldı ve Anıtkabir’e başladı.

“LAİK, BİLİMSEL, KAMUSAL EĞİTİM İÇİN”

İktidarı protesto eden sloganlar atarak eğitimde öğretmenlerdir.Biz bu eğitimim öğretmenesaygı, öğretmenlik mesleğine yakışır bir kanun için, eğitime bütçe için, eğitim emekçilerine yakışır bir için, bu okul onun bir çocuğumuzun laik, olması gereken eğitim hakkı için yapılacak. Bu yürüyüşümüz geçmiştir. Ayağınıza, yüreğine sağlık dostlar” kullanımları.

Polisin eşliğindeki devam eden eğitim emekçileri, sendika flamalarını ve pankartlarıka Türk bayraklarıyla Anıbir’e giydiler.

.

Leave a Comment