Lavrov’un iPhone’u gündem oldu

Lavrov’un iPhone’u gündem oldu

AP’nin, Lavrov’un, G20 Zirvesi için gittiği Endonezya’nın Bali adasında doğal yapısı nedeniyle organları kaldırdığını duyurmasının ardından, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, söz konusu haberleri yalanlamıştı.

Zaharova, sosyal medya hesabından yapacağı, “Meğerse, o (Lavrov) elinde kaldırılmış. Elbette bu yalanın en üst seviyesi.” ifadesini kullanmıştı.

Huffington Post’un haberine göre özel bir haber vereceklerini vurgulayan Zaharova, bu durumun kısa bir süre sonra Lavrov’un Bali’de kaldığı yerde çalışma sırasındaki video yayımlamış yayımlamış ve Zaharova’nın “Sizin haklarının kaldırıldığız yer” sözleri üzerine, Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de basında çok defa hastalandığı iddialarının yer aldığını hatırlatarak “Bu, eski politikaların oyunu” demişti.

Ancak Batı basınında Lavrov’un videosundan çok masada ve üzerinde yer alan eşyalar dikkat çekti. Ukrayna savaşının ardından Batı’ya rest çeken ve karşı yaptırımlar uygulayan Rusya’nın Dışişleri Bakanı Lavrov’un videosunda masanın üzerinde oğul modeli bir iPhone, sahibinde Apple Watch’a benzeyen bir saat ve üzerinde hayatını kaybeden ABD’li sanatçı Jean-Michel Basquiat’ın tişörtü yer aldı.

Dışişleri Bakanı’nın ABD markasını tercihe yönelik ise Rusya’dan ayrı bir açıklama gelmedi.

* Haberin görseli Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın sayfasından alınmıştır.
Leave a Comment