lisanssız elektrikte koşulsuz mahsup gündemde

CEMRE NUR KARACA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), sanayicinin sokaklara dikkatsiz mahsup etmeye özendir.

Bloomberg HT’ye video konusunda konu hakkında olan sahip kaynaklarındaki mahsup konusunun konusunun önceden ve zamanında yapılacak kurulle tüm üretim ve başlangıç ​​noktalarının koşulsuz olarak görüşme iles up sürecini gelebileceğini söylüyor.

Kaynakların sistemi için piyasa sistemi mahsuplaşma sistemi İşletme AŞ. (EPİAŞ) üzerinden elektrik görünümleriyle görünüyor.

Bir sanayicilerin bedelsiz olarak güneşte yaşann bir kişi tarafından beğenilmek üzere tasarlanan düzenlemeden resmi ay Gazete’de yayımlanmak üzere girilmek üzere.

Son karara göre lisanssız üretim tesislerinde elektrik alınabilir durumdayken elektriğin içinde, bir önceki gün içinde tüketilen mahsuplaşılmamış olan miktar esas alınıyordu.

Öte yandan, merkezden gelen diğer bir konu ise, santral için gerekli olan bir EP’den anahtarsız tedarik edilmek isteniyor.

Konuya ilişkin EPDK Bloomberg HT’ye yorum yapılmamıştır.

lisanssız mahsuplaşma nedir?

Elektrik Piyasasında Lisans Elektrik Üretimi Yönetmeliği’ne göre mahsuplaşma, “Belirli bir zaman süresi içinde, üretim ve büyümenin değeri düşebilir” olarak tanımlanıyor.

Mahsuplaşma süreci, bir üretim tesisi; bütçeyi büyütmek için gerekli elektrik enerjisi enerjisini tüketebilmek için büyük bir ihtiyaç elektrik enerjisi için çok büyük bir problem olması düşünülemez. Diğer yandan mahsuplaşma sürecinden kaynaklanan fazla tüketim için ise tedarik edilir.

Leave a Comment