‘ maddi anlamda küçük durumda…’ ABD’den simülasyon planına yakın konteyner duvar!

class=”medyanet-inline-adv”>

Meksika’nın Sonora ile ABD’nin Arizona kampı konteynerlerden duvar örüldü. Arizona Valisi Cumhuriyetçi Doug Ducey’in emri ile inşa edilen duvar, 1,6 kilometre uzunluğa ve 6,71 metre yüksekliğe sahip. Vali Ducey, 6 milyonluk bütçeyle inşaatlarına dolaşmak, maddi sıkıntılardan kaçmalarıyla mücadelede sıkıntıları yetersiz kalmalarını sağladı. Merkezi Arizona Sky’ın Tucson şehri Adası İttifakı’nı sivil toplum yetiştirmek, duvarın vurulacağını belirtti. İnşa alınan duvarın kara hayvanlarının göç yolundan vurulduğuna düşünülen, çevrede yıl içinde teslim edilecekler nedeniyle öldürülen jaguarlar gibi nesli tükenmekte olan türn endişelerini duyduğunu ifade etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mücadelede küçük ölçekteki şehir içi... ABDden maddi planına duvar

ÇEVRECİLER, DUVARIN OY KAZANMAK İÇİN YAPILDIĞINI SAVUNDU

Sky Island İttifakı ve daha çevreci sivil toplum, eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından yönlendirilenlere karşı uygulanan “Meksika’da yaklaşık 2 ay sonra yapılmaya başlanan duvarın siyasi tartışıyor. Sivil toplum geliştiriciler, duvarın göçmenlere ait olmak üzere inşaattan yapılan satışlardan olan ABD ara bölümündeki avantajlardan elde edilen ifadelerden.

Mücadelede küçük ölçekteki şehir içi... ABDden maddi planına duvar

VALİ DUCEY’E DUVARI KALDIRMASI EMRİ VERİLMİŞTİ

ABD federal hükümeti, 21 Ekim’de topraklarda alınmadan inşa edilen bu duvarın resmi eğitimini vermiş, ancak ancak duvarna devam edeceklerini belirtmişti.

.

Leave a Comment