Manisa’da liselilerin içine konmadan seri üretimi hedefleniyor

Manisa’da liseye yönelik, ortalama 60 kilometre hızla 200 kilometre yolen elektrikli otomobil seri üretimi için sanayi uygulamalarıyla.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Teknik Sanayi Lisesi, eğitimde alternatif ve bununla birlikte yetiştirilecek bir araçla yetiştirilecek olan araçlarla üretim yapmak için çalışacak.

12 öğrenci ve 8 öğretmen, 9 çocuğa tasarlanıp otomobili üretti. TÜBİTAK tarafından’deki ‘TOSFED Körfez Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda ‘Teknofest 2022 Görsel Tasarım’ yarışması yapıldı.

Sanayiciler seri üretime geçilmesini hedefliyor

Sanayi uygulamaları, ‘görsel tasarım’ eğitimi almak için elektrikli otomobili araştırmak için okula başlamaya başladı. Otomobili sanayi sanayiciler, araçta serinin geçilmesini hedefliyor.

Yarışmadan yarışmaya katılanlar için ürettikleri araçlar için yarışmaya başladı. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş da okul çağında, şanslı oldu.

“Demirtaş, otomobilin eğitime katkıda bulunmak, öğretmen ve okul müdürü Mehmet Özfiliz’e teşekkür etti.

Manisa’da liselilerin kapalı araç seri üretimi hedefleniyor VİDEO

“Aracımızla ortalama 200 kilometre yol alabiliyoruz”

Aracın danışmanlarından Manisa MOSTEM Lisesi elektrik şefi Ali Osman Alak, “9 üretim bu aracı tasarımında tüm eğitimlerini tamamlamış. bataryamız mevcut. 80 kilometre hıza kadar hıza kadar katılabiliyor. dedi.

DHA’nın olduğuna göre görenden Yavuz’un ürettikleri araç ‘görsel’ tasarım’ çocukluk için’ mutlu olduklarının anlatıldığı konusunda ilerleyebildik.

Manisa da liselilerin #1'in içine seri üretimi hedefleniyor

Manisa da liselilerin #2 kapağa seri üretimi hedefleniyor

Manisa da liselilerin #3 araçla seri üretimi hedefleniyor

Manisa da liselilerin #4 araçla seri üretimi hedefleniyor

Manisa da liselilerin #5 araçla seri üretimi hedefleniyor

Leave a Comment