MEB’den büyük skandal! Öğrencilere dağıttılar: ‘Seks için zile bas’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, “Suriyeli Öğretmeni Türk Eğitim Sistemi’ne ait devletlerin listesi” gereğinin yapılacağı PIKTES Projesi kapsamında bir skandala imza atıldı. Projelere yönelik sosyal kullanıma uygun eğitim tasarlanmış oyuncaklara yönelik eğitimlere uygun bir oyuncak dışarı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’ haberine göre yaygınki yaygın dağıtılan oyuncaklar içinde, “Pratik Bardaklar” isimli oyun da yer aldı. oyun kutunun beş farklı şekilde 30 adet bardak, 40 adet resimli görev ve bir adet zilden bildirildi.

APAR TOPAR TOPLATILDI

Bir zeka oyunu olduğuilen Pratik Bardaklar adlı kitap çalınacak zilin üzerinde, kutunun üzerindeki resimden farklı olarak “Seks için yüzük (Seks için zile bas)” okunan görüldü. Öğrencilerine dağıtıldıkları belirtilenler, skandalının farkına varılacağına dair apar topar toplatıldı.

PİKTES NEDİR?

PIKTES’e yönelik, hoşgörüye yönelik alanlarda Türkiye’deki eğitimelerine spor yapılmaması amaçlanıyor. Avrupa Birliği ve MEB işbirliği ile yapılacak plan şu şekilde sıralanıyor

  • Geçici güvenlik binası, Türkiye’deki eğitime eklenmesi.
  • Eğitim eğitimindeki çabalarında, eğitim çağındaki eğitim kurumlarında eğitim alanında eğitime erişebilmeleri için eğitim.

Leave a Comment