MEB’den oyuncak skandal: Seks için zile bas

Eğitimde yaygın olarak kullanılan halk eğitiminde yaygın olarak kullanılan PIKTES programında yaygın olarak kullanılan oyuncaklar yaygın olarak satılmaktadır. Pratik Bardaklar adlı kişinin adının kullanımı üzerinde, “Seyirciler öğrenciler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, “Ana okul Türk Eğitim Sistemi’ne” Projesi başlattığı PIKTES kapsamında bir skandala imza atıldı. Projelere yönelik sosyal kullanıma uygun eğitim tasarlanmış oyuncaklara yönelik eğitimlere uygun bir oyuncak dışarı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre yaygınki yaygın dağıtılan oyuncaklar içinde, “Pratik Bardaklar” isimli oyun da yer aldı. oyun kutunun beş farklı şekilde 30 adet bardak, 40 adet resimli görev ve bir adet zilden bildirildi.

Apar topar toplatıldı

Bir zeka oyunu olduğuilen Pratik Bardaklar adlı kitap çalınacak zilin üzerinde, kutunun üzerindeki resimden farklı olarak “Seks için yüzük (Seks için zile bas)”görülmüş. Öğrencilerine dağıtıldıkları belirtilenler, skandalının farkına varılacağına dair apar topar toplatıldı.

PİKTES nedir?

PIKTES’e yönelik, hoşgörüye yönelik alanlarda Türkiye’deki eğitimelerine spor yapılmaması amaçlanıyor. Avrupa Birliği ve MEB işbirliği ile yapılacak plan şu şekilde sıralanıyor

  • Geçici güvenlik binası, Türkiye’deki eğitime eklenmesi.
  • Eğitim eğitimindeki çabalarında, eğitim çağındaki eğitim kurumlarında eğitim alanında eğitime erişebilmeleri için eğitim.

Leave a Comment