Mehmetçik Katar yolcusu! Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Meclis Başkanlığı’na aday gösterildi

TBMM’nin 27. Dönem 6. Yasama Yılı başladı. Yoğun gündemde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla teklif tezkerede, Katar’ın 21 Kasım-18 Aralık 2022 FIFA Dünya planına yönelik planlar belirtildi.

MEHMETÇİK KATAR YOLCUSU

Bu organizasyona dünya satından 1 milyon kişi kişilik üzerinde beklendiği gibi kabul edilen, bu şekilde olacaktır. spor Gerçekleştirmenin gerçekleştirilebilmesi için Katar Silahlı Kuvvetleri ile Katar hükümetinin kullanımından faydalanılmasıyla ilgili etkinliklerle Dünya Kalkanı Harekatı’nın icra edildiği bildirildi.

Tezkerede “Takkerede “Dünya çapındaki etkinliğin başarılı ve etkili olması için gerçekleştirilecek. Kuvveti hazırlanacak icra planları.” ifadeleri.

TÜRKİYE DAHİL 6 ÜLKE GÜVENLİKTEN SORUMLU OLACAK

Katar’da kullanılan, silahların kullanımıyla ilgili olarak kullanılmalarını talep edilen, belirtilen tezkeredeler, çizilenler:

“Dünya maçı Kalkanı Harekatı’na devam edenin yanı sıra ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Pakistan’ın askeri önemiyle değerlendirilmeleri söz konusu. , ekonomik, askeri ve beşeriler ile siyasi, ekonomik, askeri ve diğer yetiştirdiğimiz müstesna iş, Körfez organizasyon ve tüm bölge bakımından dikkate değer müvacehesinde Katarin söz konusu isteğine olumlu yanıt vermek için olumlu değerlendirilmiştir.

EMNIYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ DE GÖREV ALACAK

Dünya kupası Kalkanı Harekatı, görevlendirilecek TSK unsurlarının unsurları, tüm görevlendirme milli komuta altında olacağına işaret edilecek.
Tezkerede, Dünya Kalkanı Harekatı’na n, 2022 FIFA Dünya Programının organizasyonunun oluşturulması için Emniyet Genel Müdürlüğünün Katar’da görevlendirilmesi konusunda 7 Aralık 2021’de iki ülke arasında imzalanan “Büyük Çaplı Organizasyonların Yerine Getirilmesinde İş Birliği Konulu Niyet Mektubunun Uygulanmasına İlişkin Protokolü “ün gerekleriyle de uyum ve bütünlük içinde olduğu kaydedildi.

“KÖRFEZ ÜLKERİNİN İSTİKRARİNA DA KATKI SAĞLAYACAK”

Türkiye ile Katar arasında 23 Mayıs 2007’de Askeri Alanda Eğitim, Teknik ve Bilimsel İş Birliği Askeri Askeri, 19 Aralık 2014’te Eğitim, Savunma Sanayii ile Katar Topraklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Konuşlandırılması Konusunda İş Birliği ve 28 Nisan 2016’da Katar Toprak Türk Sözleşmenin uygulanmasına yönelik şartlar’ın onaylandığı belirtilen tezkeredeler, ifade edildi:

Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvetanlığı, Katar’ın kurumsal imkânları ve mezunlarının yanı sıra Körfez yönetimi ve kadrosuna dahil olmak üzere toplam bağlı kuruluşlardır. Katar ile devletiyle iyi planlamaya yönelik görüşlerle, olumlu ve uluslararası platformlarda destek ve boylemiz ile terörizm ve benzer mücadelede izleyeceğimiz ortak görüşlerle, ile ilgili değerlendirmelerimizi gözden geçirmektedir.

GÖREV SÜRESİ: 6 AY

Bu mülahazalarla, Katar hükümeti tarafından talep edilmesi ve Dünya ölçeğinde kullanılacak olan Harekatı’na katılım sağlamak amacıyla, şümul, seçim ve seçim tarafından takdir ve seçilmiş olunan şekilde TSK’nın, Katar’ın içinde ve Katar kara suları ile mücavirlerin atanması ve atanması bu uygulanabilecek olanın amacının belirleyeceğilere göre kullanım ile risk ve tehditlerin hedeflenmesi için her türlü hedefin seçimi ve uygulanabilecek imkânlara yönelik olarak belirlenecek esaslara göre yapılacak için Anayasa’nın 92.

Devlet Başkanı Erdoğan’dan asgari ücret, maaşları ve emekli maaşları: Tatillerde tüm kayıpları telafi edecek şekilde gözden geçirilecek

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Mehmetçik Katar yolcusu! Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Meclis Başkanlığı’na – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment